Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Wielka Brytania - informacje ogólne

Podstawowe informacje zwrot podatku UK

Jeżeli pracowałeś w Anglii przez dłuższy okres czasu, to zapewne już wiesz, że możesz odzyskać podatek, który został odprowadzony do brytyjskiego Urzędu Skarbowego. Wszystko za sprawą przepisów międzynarodowych podpisanych przez Polskę i Wielką Brytanię, które określają że dochód uzyskany w jednym z tych dwóch krajów może być opodatkowany tylko raz. Dlatego też pracując i odprowadzając podatki w UK, można starać się o ich zwrot po powrocie do Polski. Okres, w czasie którego można odzyskać należne pieniądze wynosi 4 lata. Oznacza to, że jeżeli podejmowałeś pracę nawet kilka lat temu, to również możesz złożyć wniosek o zwrot podatku z UK.  

Procedura

Chcąc jak najszybciej rozliczyć swoje podatki z UK wystarczy zgłosić się do nas. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie odzyskać dla Ciebie wszystkie pieniądze jakie Ci się z tego tytułu należą. Aby dokładnie prześledzić cały proces odzyskiwania podatków, zachęcamy Cię do przeczytania informacji, jakie zawarte zostały w dziale Procedury.

Praca w Wielkiej Brytanii niesie ze sobą wiele korzyści. Począwszy od wyższych niż w Polsce stawek godzinowych, poprzez różne świadczenia dodatkowe, a kończąc na benefitach, z których skorzystać może niemal każdy. Właśnie dlatego nie powinieneś zwlekać z rozliczaniem swojego podatku. Im szybciej rozpoczniemy całą procedurę, tym szybciej otrzymasz swoje pieniądze z brytyjskiego urzędu. Powinieneś także pamiętać, że rok podatkowy jaki obowiązuje w UK rozpoczyna się 6 kwietnia danego roku, a kończy 5 kwietnia roku następnego. Po tym czasie można od razu składać wniosek o zwrot podatku. Jeśli jednak deklarujesz, iż w danym roku podatkowym nie będziesz ponownie wjeżdżał na teren UK i  podejmował zatrudnienia, aplikować o zwrot podatku możesz od razu po zakończeniu zatrudnienia.
Dodatkowo przed złożeniem wniosku możesz samemu sprawdzić ile wyniesie Twój zwrot podatku. Wystarczy kliknąć w zakładkę Kalkulatory podatkowe i podając odpowiednie dane, wyliczyć szacunkowy zwrot jaki możesz odzyskać. Oczywiście wyliczona kwota może się różnić od tej, jaką wyliczy urząd brytyjski, nie mniej jednak zazwyczaj kwoty zwrotu przeliczane na kalkulatorze podatkowym są podobne do ostatecznych kwot jakie podane będą na decyzji podatkowej.

Opłaty i prowizje

Wszystkie informacje związane z prowizjami za wykonanie usługi możesz znaleźć w dziale Opłaty. Nasze usługi cechują się profesjonalizmem i niskimi prowizjami, co wyróżnia nas na tle naszej konkurencji. Wszystkie wykonywane przez nas czynności podatkowe są indywidualnie dopasowywane do rodzaju rozliczenia. Stąd też masz pewność, że powierzone nam rozliczenie na pewno będzie dla Ciebie korzystne.

Pomoc

Jeżeli potrzebujesz szybko konkretnych informacji o zwrocie podatku z UK, to koniecznie odwiedź dział Pomoc. Niezbędne informacje zawarte w jednym miejscu w formie pytań i odpowiedzi mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne. Gdybyś jednak nie znalazł odpowiedzi na swoje pytanie, zawsze możesz się z nami skontaktować, a my odpowiemy na nie najszybciej jak to tylko możliwe.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura. Do wszystkich rozliczeń podchodzimy indywidualnie.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%