Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku USA - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku USA

Mamy nadzieję, że zamieszczenie w tym dziale odpowiedzi na najbardziej nurtujące naszych dotychczasowych Klientów pytania, pozwolą naszym nowym Klientom dowiedzieć się więcej o rozliczeniu podatku z USA.

 

Czy mogę rozliczyć swój podatek bez wizyty w biurze podatkowym?
Tak. Naszym Klientom umożliwiliśmy wiele sposobów kontaktu z nami. Po wypełnieniu naszego formularza kontaktowego lub skontaktowaniu się z nami poprzez telefon lub e-mail, możemy rozpocząć procedurę rozliczenia Twojego podatku z USA.
Jakie dokumenty muszę posiadać, aby wnioskować o zwrot podatku z USA?
Aby skompletować pełny wniosek o zwrot podatku z USA warto, żebyś zapoznał się z działem Dokumenty. Pełny komplet dokumentów pozwoli Ci skrócić procedurę rozliczenia podatkowego zarówno z urzędem stanowym, jak i federalnym.
Czym jest podatek stanowym i federalny?
Pomiędzy tymi podatkami istnieje znacząca różnica. Każdy stan w USA posiada własną taryfę, jaką stosuje na etapie obliczania i pobierania podatku dochodowego od swoich mieszkańców (podatek stanowy). Podatek federalny może więc istotnie różnić się co do wielkości od podatku stanowego. Ponadto, w zakresie podatku stanowego, jak i federalnego istnieją odmienne ulgi podatkowe.
Czy muszę posiadać oryginał W2, aby odzyskać podatek z USA?
Jeżeli nie posiadasz oryginalnego dokumentu W-2 to możesz wnioskować o rozliczenie podatku na podstawie ostatniego paychecku, jaki otrzymałeś od swojego pracodawcy w USA.
Jak długo będę czekać na zwrot podatku?
Czas oczekiwania na zwrot podatku z USA nie jest jednoznacznie określony przez amerykański urząd. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że procedura rozliczeniowa nie powinna trwać dłużej niż sześć miesięcy. Jest to okres, który może się jednak wydłużyć w sytuacji dodatkowych zapytań i wątpliwości dotyczących wniosku, jakie mogą się pojawić na etapie jego rozpatrywania przez amerykańskich urzędników.
Ile zapłacę za rozliczenie podatku?
Rozliczenie podatku z USA wymaga podjęcia się wielu skomplikowanych czynności i indywidualnego podejścia do każdego Klienta. Mimo gwarancji wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, nasza prowizja za tego typu rozliczenie jest jedną z najniższych na rynku. Informacje na temat prowizji za zwrot podatku z USA znajdziesz w dziale Opłaty.
W jakiej postaci otrzymam swój nadpłacony podatek z USA?
Po otrzymaniu pozytywnej decyzji podatkowej, amerykański urząd prześle Ci na adres wskazany w formularzu zwrot podatku z USA w postaci czeku. Jego realizacji możesz dokonać w każdej palcówce bankowej, która obsługuje czeki zagraniczne.

W razie dodatkowych pytań dotyczących rozliczenia podatkowego z USA, prosimy o kontakt z działem obsługi Klienta w naszej firmie.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%