Pomoc zwrot podatku Szwecja

Mamy nadzieję, że poniższy zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania umożliwi Ci zrozumienie procedury zwrotu podatku ze Szwecji. Zapraszamy do zapoznania się z syntetycznie zebranymi wiadomościami o szwedzkich rozliczeniach podatkowych.

 

Czy należy mi się zwrot podatku ze Szwecji?
Jeżeli pracowałeś legalnie nie więcej niż 5 lat temu, możesz starać się zwrot podatku ze Szwecji. Legalna praca oznacza, że Twój szwedzki pracodawca w tym czasie odprowadzał za Ciebie zaliczki na podatek dochodowy do szwedzkiego  urzędu skarbowego. Należy jednak pamiętać, że o finalnym wyniku rozliczenia decyduje właściwy urząd. W przypadku wydania niekorzystnej decyzji podatkowej sporządzimy dla Ciebie odwołanie.
Ile mam czasu na to, aby starać się o zwrot podatku ze Szwecji?
W związku z tym, że po powrocie do Polski z pracy w Szwecji, dokładnie pamiętasz swój okres zatrudnienia i pracodawców w tym kraju, korzystnym jest dla Ciebie od razu starać się o zwrot podatku. Niemniej przysługuje Ci aż 5 lat na to, abyś mógł rozliczyć swój zwrot podatku ze Szwecji. Skontaktuj się z nami w dogodnym dla Ciebie terminie, a podpowiemy Ci jak uprościć procedurę rozliczenia szwedzkiego podatku do minimum.
Co to jest szwedzka karta podatkowa?
Najczęściej oznaczana jako KU-10 lub KU-13 jest dokumentem od szwedzkiego pracodawcy, który masz obowiązek otrzymać od niego najpóźniej do końca marca  następnego roku podatkowego. Na jego podstawie możesz dokonać rozliczenia podatkowego, starając się tym samym o zwrot podatku ze Szwecji. Druk KU-14 należy przedłożyć do rozliczenia podatkowego w przypadku otrzymywania szwedzkiej emerytury lub renty.
Czym jest osobisty numer identyfikacyjny – Personnummer?
Jest to numer identyfikacji osobistej będący odpowiednikiem polskiego numeru pesel. Jest narzędziem pozwalającym ustalić tożsamość podatnika. Numer ten jest dożywotni i nie ulega zmianie. Powinieneś go wyrobić w momencie, gdy decydujesz się na pobyt i pracę na terenie w Szwecji.
Co mam zrobić, aby odzyskać swój zwrot podatku ze Szwecji?
Najpewniej i najprościej dla Ciebie jest skontaktować się z naszym biurem podatkowym, które rozliczy za Ciebie Twój zwrot podatku oraz  przejmie kontakt z odpowiednim szwedzkim urzędem podatkowym. Nasi doradcy podatkowi podpowiedzą Ci jakie dokumenty będą Ci potrzebne do odzyskania podatku ze Szwecji i będą monitorować za Ciebie cały proces rozliczenia podatkowego.
W jaki sposób otrzymam swój rozliczony zwrot podatku?
Pozytywna decyzja odpowiedniego urzędu podatkowego w Szwecji oznacza, że pieniądze ze zwrotu podatku trafią bezpośrednio do Ciebie. Wypłacone przez urząd środki w formie czeku zostaną wysłane do Ciebie wraz z decyzją podatkową na zarejestrowany w urzędzie adres.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat zwrotu podatku ze Szwecji, prosimy o skontaktowanie się z naszym działem obsługi Klienta.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%