Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Niemcy - procedura rozliczeniowa

Procedura zwrot podatku Niemcy

Rozliczenie z niemieckim fiskusem nie jest proste. Właśnie dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci cały proces jaki należy przejść, aby odzyskać swoje pieniądze. Dzięki naszemu doświadczeniu możesz być pewny, że zrobimy absolutnie wszystko co będzie tylko możliwe, aby jak najszybciej odzyskać dla Ciebie należne Ci pieniądze. Wiemy jak mało czasu obecnie mają ludzie, którzy podejmują różnego typu zatrudnienie.  Z uwagi na to postaraliśmy się, aby cała procedura odzyskiwania podatku została skrócona do minimum, a większość czynności podatkowo-finansowych spoczęła na naszych barkach. Prosimy, abyś zapoznał się z poniższymi krokami i już dziś pomyślał o swoim rozliczeniu z Niemiec.

 

Krok 1. Skontaktuj się z nami

Aby rozpocząć procedurę odzyskiwania podatku, zacznij od poinformowania nas o tym fakcie. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać szczegółowe informacje związane z poszczególnymi etapami rozliczania podatku. Dlatego też stworzyliśmy dla Ciebie kilka kanałów komunikacyjnych, dzięki którym bez żadnych przeszkód możesz skontaktować się naszymi konsultantami. Jeżeli chcesz rozpocząć procedurę rozliczenia podatkowego koniecznie skontaktuj się z nami poprzez:
  • formularz kontaktowy - który widnieje po prawej stronie
  • telefon kontaktowy - dzwoniąc pod numer 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370506
  • pocztę elektroniczną - pisząc do nas na adres i
  • przychodząc bezpośrednio do siedziby naszego biura.
 
Wybierz najdogodniejszy dla siebie termin i środek komunikacji i rozpocznij proces swojego rozliczenia podatkowego.

 

Krok 2. Zbierz i skompletuj odpowiednie dokumenty

Drugim etapem procedury rozliczenia podatkowego jest skompletowanie wymaganych przez niemiecki urząd dokumentów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy pełny spis potrzebnych druków, które pozwolą Ci rozliczyć się z niemieckim fiskusem. Znajdziesz go w dziale Dokumenty.

Część dokumentów otrzymałeś jeszcze w trakcie podejmowania pracy w Niemczech. Niektóre druki wystawiali pracodawcy, a inne niemieckie urzędy. Dodatkowo, do wniosku podatkowego trzeba dołączyć jeszcze niezbędne formularze osobowe i różnego rodzaju kserokopie potwierdzające zarówno Twoją tożsamość, jak i legalne zatrudnienie na terenie Niemiec. Formularze i druki, które trzeba dołączyć do wniosku możesz otrzymać z naszego biura. Wystarczy, że nas o tym poinformujesz, a my prześlemy do Ciebie zbiór dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. W razie jakichkolwiek problemów lub niejasności z największą przyjemnością pomożemy Ci w wypełnieniu odpowiednich dokumentów.

 

Krok 3. Dostarcz dokumenty do naszego biura

Wniosek podatkowy wraz z wymaganymi dokumentami prześlij na adres naszego biura listem poleconym lub przesyłką kurierską. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystkie druki, które przesyłasz na pewno do nas dotrą. Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za błędy lub zniszczenia dokumentów spowodowane przez firmę doręczającą przesyłkę.

Adres naszego biura to:
"Jubira" F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem "Zwrot podatku Niemcy"

 

Krok 4. Dokonujemy wstępnej kalkulacji wysokości zwrotu podatku

Po otrzymaniu od Ciebie wszystkich niezbędnych dokumentów dokonujemy ich dogłębnej analizy, a następnie dokonujemy wstępnej kalkulacji  kwoty zwrotu podatku. Dzięki temu będziesz mógł się dowiedzieć czy należy Ci się zwrot podatku i szacunkowo w jakiej wysokości możesz się go spodziewać. Pragniemy jednak zaznaczyć, że informacje zawarte w kalkulacji są tylko i wyłącznie danymi szacunkowymi i nie mogą stanowić podstawy do ustalenia wysokości rozliczenia. Pełną decyzję podatkową wraz z wysokością kwoty zwrotu ustala odpowiedni urząd podatkowy w Niemczech.

 

Krok 5. Przekazujemy wniosek podatkowy w Twoim imieniu do niemieckiego urzędu

Po dokonaniu szacunkowej kalkulacji zwrotu będziemy mieli pewność, czy należy Ci się zwrot podatków. Wówczas przygotowujemy specjalny wniosek podatkowy, który w Twoim imieniu przekazujemy do niemieckiego urzędu. Od tego momentu rozpoczyna się okres oczekiwania na decyzję podatkową. Niemieccy urzędnicy zwykle mają na to czas od 3 do 6 miesięcy – oczywiście, jeżeli wniosek będzie w pełni kompletny. W przypadku kiedy urząd prześle do nas zapytanie odnośnie  dostarczonych dokumentów lub karze dosłać jeszcze jakieś dodatkowe informacje, okres oczekiwania na decyzję podatkową i wypłatę środków pieniężnych może się wydłużyć. Niemniej jednak przez cały okres oczekiwania, nasze biuro monitoruje i sprawdza status Twojego rozliczenia podatkowego, aby móc jak najszybciej zareagować w przypadku jakichkolwiek pytań ze strony urzędu. Dokładamy wszelkich starań, aby Twój wniosek podatkowy był jak najszybciej rozliczony i abyś mógł jak najszybciej otrzymać należne Ci pieniądze.

 

Krok 6. Otrzymujesz zwrot podatku i decyzję podatkową

Ostatnim etapem rozliczenia podatkowego z niemieckim fiskusem jest przekazanie pieniędzy z tytułu zwrotu podatku. Urząd w Niemczech prześle je bezpośrednio na Twoje konto bankowe, które podane zostało w formularzu, natomiast decyzję podatkową prześle na adres naszego biura. Wówczas obliczymy wysokość Twojej prowizji i prześlemy do Ciebie pocztą tradycyjną oryginał decyzji podatkowej otrzymanej z niemieckiego urzędu.

Wypłata pieniędzy z tytułu zwrotu podatku kończy całą procedurę. Zachęcamy do składania wniosków podatkowych w naszym biurze. Dzięki naszemu doświadczeniu możecie łatwo i szybko odzyskać swoje pieniądze. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących procedury rozliczeniowej prosimy o kontakt z nami.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%