Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Niemcy - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku Niemcy

Jeżeli chcesz rozliczyć swój podatek w Niemczech i potrzebujesz znaleźć rzetelne informacje na ten temat, to w tym dziale na pewno Ci się to uda. Z myślą o naszych Klientach stworzyliśmy zbiór pytań i odpowiedzi, które pozwolą szybko odnaleźć informacje o najważniejszych zagadnieniach dotyczących zwrotu podatku.

 

Czy rozliczenie podatku z Niemiec jest obowiązkowe?
W wielu przypadkach tak 3 grupa i przy pracy  powyżej 183 dni na terenie Niemiec i dochodzie w polsce przekraczającym 415€
Nie, nie musisz rozliczać się z podatku w Niemczech. Jednakże każdy kto legalnie pracował na terenie tego kraju może wnioskować o zwrot podatku. Wystarczy zapoznać się z informacjami jakie znajdują się w dziale Procedury, aby dowiedzieć się wszystkiego o możliwości odzyskania należnych pieniędzy.
Co zrobić, aby rozpocząć odzyskiwanie podatku?
Jedyne co musisz zrobić, to skontaktować się z nami. Wówczas uzyskasz wszystkie niezbędne informacje i dowiesz się jak postępować, aby uzyskać zwrot podatku z Niemiec.
Za jaki okres mogę rozliczyć swój podatek?
Niemiecki urząd podatkowy przewiduje możliwość rozliczenia podatku nawet do 4 lat od momentu zakończenia pracy w Niemczech. W szczególnych przypadkach okres ten może zostać wydłużony nawet do 7 lat. Warto rozliczyć swój podatek, gdyż kwota finansowa może być naprawdę imponująca.
Od czego zależy wysokość zwrotu podatku?
Wysokość kwoty zwrotu zależy przede wszystkim od czasu pracy w Niemczech i od uzyskiwanego wynagrodzenia. Niemniej jednak bardzo istotnym elementem jest także wysokość odprowadzanych podatków do urzędu skarbowego oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Dzięki dokumentom otrzymywanym w trakcie pracy i tuż po jej zakończeniu można oszacować wysokość zwrotu.
Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku o rozliczenie podatku z Niemiec?
Wykaz wszystkich formularzy i druków jakie trzeba zamieścić we wniosku znajdziesz w dziale Dokumenty. Najważniejsze dokumenty potrzebne przy rozliczeniu to te, które otrzymałeś z urzędu lub od pracodawcy w Niemczech. Na ich podstawie urząd wyliczy wysokość podatku, który możesz odzyskać, a także oprze swoją decyzję podatkową.
Co zrobić, aby uzyskać jak największą kwotę zwrotu?
W przypadku rozliczeń niemieckich istnieje bardzo wiele możliwości, aby uzyskać większy zwrot podatku. Można bowiem starać się o różnego rodzaju ulgi podatkowe. W tym celu skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepszy rodzaj ulgi, który pozwoli odzyskać Ci jak najwięcej pieniędzy. Stosowanie ulg wiąże się z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów, o których z pewnością poinformuje Cię nasz konsultant.
Czy mogę samemu rozliczyć podatek w Niemczech?
Oczywiście, jak w przypadku każdego rozliczenia tak i w Niemczech można samemu składać wnioski o uzyskanie zwrotu podatku. Niemniej jednak korzystanie z usług biur takich jak nasze ma swoje uzasadnienie. Profesjonalizm, rzetelność, wiedza i doświadczenie to atuty, które pozwalają nam w sposób perfekcyjny przygotować wniosek i uzyskać dla Ciebie zwrot w najkrótszym z możliwych terminów. Dodatkowo możemy starać się uzyskać dla Ciebie ulgi podatkowe, co w przypadku indywidualnego rozliczenia jest często bardzo problematyczne. Z doświadczenia wiemy, że jeżeli ktokolwiek chce się rozliczyć z niemieckiego podatku, powinien skorzystać z usług profesjonalistów. Dzięki temu zaoszczędzisz swój cenny czas i odzyskasz swój podatek.


Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o zwrocie podatku z Niemiec, skontaktuj się z naszym biurem podatkowym. Chętnie udzielimy Ci cennych rad i wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy rodzaj rozliczenia.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%