Zwrot-Podatkow.pl - zwrot podatku Niemcy - informacje ogólne

Podstawowe informacje zwrot podatku Niemcy

Praca w Niemczech przyciąga Polaków jak magnes. Nic dziwnego, skoro zatrudnienie może znaleźć tam niemal każdy, a do tego warunki pracy i wynagrodzenie są nieporównywalnie wyższe od tych, które można zaobserwować w Polsce. Jeżeli pracujesz lub pracowałeś w Niemczech to na pewno wiesz o tym, że możesz starać się o zwrot podatku z tego kraju. Niemniej jednak gdybyś chciał dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Zwrot podatku z Niemiec przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie tego kraju. Wnioskować o zwrot podatku można do 4 lat wstecz od zakończenia zatrudnienia w Niemczech, ale w szczególnych przypadkach może to być nawet 7 lat. Nie warto czekać i najlepiej już dziś pomyśleć o złożeniu stosownego wniosku, aby rozliczyć swój podatek.

 

Procedura

Chcąc odzyskać swój podatek z Niemiec musisz pamiętać, że jest to długotrwały proces. Dlatego też, aby jak najbardziej skrócić poszczególne czynności finansowe zachęcamy Cię do  odwiedzenia działu Procedury. Dowiesz się tam między innymi jak rozpocząć proces odzyskiwania podatku, co musi zawierać wniosek, jak przesłać dokumenty, itp. Zwrot podatku za pośrednictwem naszego biura to nie tylko rzetelne wykonanie naszej pracy, ale przede wszystkim to indywidualne i profesjonalne podejście do każdego rozliczenia. Z nami nie musisz się obawiać o to, że nie otrzymasz należnego Ci podatku. Zrobimy wszystko, abyś mógł odzyskać swoje pieniądze.

Cała procedura trwa zwykle od  3 do 6 miesięcy. Zwykle w tym czasie urząd niemiecki przesyła do nas decyzję podatkową. W przypadku niejasności lub braków w dokumentacji czas ten może się nieznacznie wydłużyć. Wówczas przesyłamy do urzędu stosowne pisma, które pozwalają nam przyspieszyć całą procedurę w niemieckim urzędzie.

 

Dokumenty

Każdy wniosek urzędowy musi być poparty rzetelnymi i dokładnymi danymi. W przypadku rozliczeń niemieckich ważnym jest, aby dokładnie skompletować wszystkie wymagane dokumenty. Dzięki temu urząd będzie mógł szybciej rozpatrzyć Twój wniosek i przesłać pieniądze z tytułu zwrotu podatku. Część wymaganych dokumentów otrzymałeś w trakcie pracy w Niemczech, zarówno od swoich pracodawców jak i z urzędu. Natomiast dodatkowe formularze i druki, które także muszą zawierać się we wniosku, możemy przesłać do Ciebie za pomocą poczty tradycyjnej lub poczty elektronicznej. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w dziale Dokumenty.

Pamiętaj, że dokumenty, które otrzymujesz w trakcie pracy w Niemczech mogą mieć kluczowe znaczenie dla całego rozliczenia podatkowego. Stąd też staraj się ich nie wyrzucać i zachowaj wszystkie rachunki, faktury, bilety, bo dzięki temu możesz odzyskać więcej pieniędzy z niemieckiego urzędu podatkowego.

 

Opłaty i prowizje

Prowizja za wykonanie usługi zwrotu podatku z Niemiec jest w naszym biurze jedną z najniższych w kraju. Dzięki nam zyskujesz cenny czas i pieniądze, które Ci się należą. Każde rozliczenie traktujemy indywidualnie i staramy się, aby zwrot podatku mógł jak najszybciej trafić do naszych Klientów. Dlatego też pobieramy bardzo niską prowizję uzależnioną od wysokości kwoty zwrotu. Więcej dowiesz się w dziale Opłaty.

 

Pomoc

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy dział, w którym zawarliśmy najczęściej zadawane nam przez Klientów pytania. Dzięki temu w dziale Pomoc możesz znaleźć wiele ciekawych informacji na temat zwrotu podatku z Niemiec.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%