Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Irlandia - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku Irlandia

Chcesz odzyskać podatek z Irlandii, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Zachęcamy Cię do tego, abyś zapoznał się ze zbiorem najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, których udzielamy swoim Klientom.

 

Kto może starać się o zwrot podatku z Irlandii?
Zwrot podatku z Irlandii przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w ostatnim czasie w tym kraju. O zwrot nadpłaconego podatku możesz starać się nawet do 4 lat wstecz od momentu zakończenia pracy w Irlandii. Zachęcamy Cię do zapoznania się z działem Procedury, gdzie znajdziesz informacje dotyczące poszczególnych etapów procesu odzyskiwania podatku z Irlandii.
Co to jest PPS?
PPS (z ang. Personal Public Service Number) to numer, który jest Ci w Irlandii całkowicie niezbędny i stanowi odpowiednik polskiego numeru PESEL czy też NIP. Numer PPS potrzebny Ci będzie do ubiegania się o opiekę medyczną, o różnego rodzaju zasiłki oraz benefity w Irlandii, czy też o ulgi od podatku dochodowego. O nadanie numeru PPS powinieneś starać się jak najszybciej po przyjeździe do tego kraju.
Czym jest jest P60?
P60 to karta podatkowa, którą otrzymałeś na koniec roku podatkowego w Irlandii. W tym dokumencie widnieją dane, informujące o uzyskanym przez Ciebie dochodzie, jak również o podatku dochodowym, jaki odprowadziłeś w czasie trwania roku podatkowego. Posiadanie dokumentu P60 w znaczny sposób upraszcza procedurę starania się o zwrot podatku z Irlandii, dlatego warto go dołączyć do wniosku. O pozostałych dokumentach niezbędnych do skompletowania wniosku o zwrot podatku z Irlandii dowiesz się więcej klikając w zakładkę Dokumenty.
Czy rozliczenie podatkowe w Irlandii jest obowiązkowe?
Po powrocie do Polski nie musisz rozliczać się z podatku, jednak takie rozwiązanie pod wieloma względami może okazać się dla Ciebie bardzo opłacalne. Starając się o zwrot podatku z Irlandii z tytułu podejmowania w tym kraju legalnego zatrudnienia, możesz otrzymać zwrot pieniędzy, które prawnie Ci się należą. Warto więc skorzystać z naszej propozycji rozliczenia za naszym pośrednictwem podatku z Irlandii i przedłożyć nam potrzebne dokumenty, a my zajmiemy się całą resztą.
Czy mogę dokonać rozliczenia podatku samodzielnie?
Każdy może dokonać rozliczenia podatku, niemniej nie zawsze ma się w takiej sytuacji pewność, że nadpłacony podatek odzyskamy. Nasze biuro podchodzi indywidualnie do każdego rozliczenia, starając się w każdym przypadku wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do tego, aby zagwarantować naszym Klientom odzyskanie należnego Im podatku. Jeżeli nam zaufasz i skorzystasz z naszej oferty masz pewność, że zrobimy wszystko, abyś otrzymał jak najwyższą kwotę zwrotu podatku przy jak najmniejszym zaangażowaniu Twojego cennego czasu.
Jaką kwotę zwrotu podatku otrzymam z Irlandii?
O kwocie zwrotu podatku z Irlandii decyduje irlandzki urząd po rozpatrzeniu Twojego wniosku, wydając decyzję podatkową. Niemniej już na etapie składania wniosku, mając przed sobą pełną dokumentację oszacujemy dla Ciebie wstępnie ile może wynieść Twój zwrot podatku. Możesz również za pośrednictwem naszej strony internetowej skorzystać z kalkulatora podatkowego i w ten sposób samodzielnie zorientować się, ile może wynieść Twoja kwota zwrotu podatku.
W jaki sposób otrzymam swój zwrot podatku?
Zwrot podatku może zostać przekazany bezpośrednio na Twoje konto w PLN. Możemy również przesłać pieniądze do Ciebie przekazem pocztowym. Wybór sposobu realizacji zwrotu podatku zależy od Ciebie, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań do tego, abyś otrzymał go jak najszybciej.

Jeżeli w powyższym zestawieniu nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które Ciebie interesuje, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasz dział obsługi klienta dołoży wszelkich starań do tego, aby udzielić Ci rzetelnych informacji dotyczących zwrotu podatku z Irlandii.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%