Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Holandia - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku Holandia

Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość z Was nie wie czy i w jaki sposób może starać się o zwrot podatku za pracę w Holandii. Dla tych wszystkich zebraliśmy najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania odnośnie holenderskiego rozliczenia oraz w sposób rzetelny i prawdziwy odpowiedzieliśmy na nie, aby ułatwić Ci zdobycie podstawowej wiedzy o tym, jak odzyskać należny podatek.

 

Czy mogę starać się o zwrot podatku w Holandii?
Tak, jeżeli pracowałeś legalnie u holenderskiego pracodawcy na przestrzeni ostatnich 5 lat a  Twój pracodawca odprowadzał  z Twojej pensji zaliczki na podatek dochodowy.
Czy mimo faktu, że spełniam wymagania do uzyskania zwrotu podatku, otrzymam negatywną decyzję podatkową?
Jest taka ewentualność zwłaszcza w sytuacji, gdy samodzielnie rozliczasz swój podatek lub korzystasz z oferty niekompetentnego biura podatkowego. Może stać się tak również wtedy, gdy Twój wniosek o zwrot podatku z Holandii zostanie złożony po terminie. Niemniej w większości przypadków, negatywna decyzja holenderskich urzędników wynika ze złożenia niekompletnej dokumentacji lub rozbieżności w danych zawartych na dokumentacji pracowniczej a stanem faktycznym zgłoszonym przez pracodawcę do urzędu. Korzystając z naszych usług masz pewność, że to my bierzemy na siebie kontakt (w Twoim imieniu) z holenderskimi urzędnikami dokładając wszelkich starań nie tylko do uzyskania dla Ciebie pozytywnej decyzji podatkowej, ale też do otrzymania jak najwyższego zwrotu podatku.
Do ilu lat mogę starać się o zwrot podatku z Holandii?
Jeżeli przysługuje Ci zwrot podatku za pracę w Holandii, to od momentu jej zakończenia masz nawet 5 lat na odzyskanie swojego podatku. Warto to zrobić jednak jak najszybciej, ponieważ czas oczekiwania na podjęcie decyzji przez urzędników jest stosunkowo długi. Staranie się o zwrot podatku z Holandii możesz rozpocząć w dogodnym dla Ciebie terminie,kontaktując się z naszym biurem podatkowym.
Jak długo będę musiał czekać na zwrot podatku, korzystając z Państwa usług?
Uzyskanie zwrotu podatku z Holandii wymaga czasu, niemniej nie zależy on bezpośrednio od usług konkretnego biura podatkowego. Z naszego doświadczenia wynika, że czas rozpatrywania jednego kompletnego wniosku podatkowego wynosi  od  4 do 8 miesięcy. Korzystanie z naszych usług to pewność, że formalności związane z przekazaniem dokumentacji rozliczeniowej do urzędu będą skrócone do niezbędnego minimum.
Jakie dokumenty będą mi potrzebne, abym otrzymał zwrot podatku?
Najważniejsze dokumenty potwierdzające Twoje zatrudnienie w Holandii to kserokopie Jaaropgaaf’ów. Niemniej poza tymi dokumentami, będziesz potrzebował załączyć do wniosku komplet formularzy i druków wymaganych przez holenderski urząd, stąd polecamy w tym celu zapoznać się z działem Dokumenty.
W jaki sposób zostanie mi dostarczony zwrot podatku?
Twoja decyzja podatkowa wydana przez holenderski urząd, zostanie przekazana do naszego biura. Jeżeli zdecydowałeś się na to, aby opłacić usługę za odzyskanie podatku dopiero po jego rozliczeniu, to po otrzymaniu kwoty zwrotu, wartość należnej nam prowizji zostanie potrącona z przesłanej przez urząd kwoty. Pozostała część środków zgodnie z Twoją dyspozycją zostanie przekazana na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy w terminie max. 30 dni.

Jeżeli szukałeś innego pytania dotyczącego zwrotu podatku z Holandii, to prosimy o skontaktowanie się z nami, a uzyskasz wyczerpującą odpowiedź . Nasi konsultanci podatkowi czekają na Ciebie.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%