Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Dania - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku Dania

Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami dotyczącymi zwrotu podatki z Danii to z pewnością w tym dziale możesz je znaleźć. Przygotowaliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań przez naszych Klientów wraz z odpowiedziami, które stanowią bardzo obszerną bazę wiedzy na temat duńskich rozliczeń podatkowych. Gdybyś miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane ze zwrotem podatku z Danii, to koniecznie się z nami skontaktuj, a my postaramy Ci się wszystko wyjaśnić.

 

Czy rozliczenie z duńskim urzędem podatkowym jest obowiązkowe?
Tak, w przypadku pracy w Danii każdy ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego. Jeżeli nie rozliczysz się w terminie możesz narazić się na poważne sankcje finansowe ze strony urzędu, sięgające nawet 5000 DKK, czyli około 2800 PLN. Nie zwlekaj ze swoim rozliczeniem i już dziś złóż wniosek w naszym biurze.
W jaki sposób najlepiej i najpewniej rozliczyć podatek?
Najpewniejszym sposobem rozliczenia jest skorzystanie z usług biura podatkowego takiego jak nasze. Dzięki profesjonalnemu i rzetelnemu podejściu do każdego rozliczenia oferujemy usługi najwyższej jakości. Z naszą pomocą bez większych problemów skompletujesz wniosek podatkowy i odzyskasz należne Ci pieniądze.
Kto może starać się o zwrot podatku z Danii?
O zwrot podatku z Danii może się starać każdy, kto legalnie pracował na terenie tego kraju. Wymogiem jest posiadanie odpowiedniego numeru personalnego CPR (Personnummer), a także poświadczenie o legalności zatrudnienia i odprowadzaniu składek ubezpieczeniowych.
Do kiedy można składać wnioski o zwrot podatku z Danii?
Urząd ustanowił dwie daty, których należy przestrzegać, aby rozliczyć swój podatek i nie otrzymać kary finansowej. Jest to 1 maja  lub max. 1 lipca roku następującego po tym, w którym zakończyliśmy swoją pracę w Danii. Po złożeniu wniosku rozliczeniowego urząd podatkowy sam ustala termin wydania decyzji podatkowej oraz wypłaty środków.
Jakie dokumenty muszę posiadać, aby móc się rozliczyć z duńskim fiskusem?
Pełny wykaz wymaganej dokumentacji możesz znaleźć w dziale Dokumenty, gdzie dokładnie opisane zostały poszczególne druki i formularze, jakie muszą znaleźć się we wniosku podatkowym. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że oprócz samych dokumentów otrzymywanych w trakcie zatrudnienia od pracodawcy czy z urzędu, dobrze jest zachowywać także faktury i bilety lotnicze oraz autokarowe.
Co zrobić, aby kwota zwrotu była jak najwyższa?
Kontaktując się z nami masz możliwość dowiedzenia się wszystkiego na temat zwrotu podatku z Danii. Aby wysokość kwoty zwrotu była jak najwyższa, warto skorzystać z ulg podatkowych. Wszystkie informacje, które tego dotyczą znajdziesz w dziale Ulgi podatkowe. Dodatkowo nasi konsultanci mogą pomóc Ci w wyborze odpowiedniej ulgi, a także udzielą Ci niezbędnych informacji co do potrzeby dostarczenia dodatkowych dokumentów.
Ile wynosi prowizja za odzyskanie podatku poprzez wasze biuro?
Opłata związana ze zwrotem podatku z Danii wiąże się z bardzo wieloma czynnościami podatkowymi oraz finansowymi. Chcąc ułatwić Ci możliwość odzyskania podatku z Danii zawęziliśmy całą procedurę do minimum i większość rzeczy wykonujemy w ramach naszej usługi. Niemniej jednak koszt prowizji, jaki pobieramy jest jednym z najniższych jakie możesz spotkać w różnych firmach zajmujących się zwrotem podatku. Wszystko o prowizjach możesz przeczytać w dziale Opłaty.
Czy mogę rozliczyć się samodzielnie?
Tak, istnieje możliwość indywidualnego rozliczenia, niemniej jednak korzystanie z usług wyspecjalizowanych biur podatkowych takich jak nasze może Ci przynieść więcej korzyści. Pomoc w rozliczeniu, monitorowanie całej procedury, ponaglanie urzędu w Danii czy też dobór odpowiednich ulg powodujących zwiększenie kwoty zwrotu, to tylko niektóre elementy przemawiające za tym, aby rozliczać się za pośrednictwem naszego biura, a nie samodzielnie.

Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania w związku z rozliczeniem podatku z Danii, skontaktuj się z nami.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%