Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Dania - dokumenty wymagane we wniosku

Dokumenty zwrot podatku Dania

Zapoznałeś się z procedurą starania się o zwrot podatku z Danii i chcesz zacząć kompletować potrzebne Ci dokumenty? Świetnie! Chętnie Ci w tym pomożemy, mając na względzie świadomość tego, jak bardzo duńskie urzędy podatkowe są wymagające względem papirologii. Jeżeli nie dostarczysz im wszystkim druków, mogą oni wydać niekorzystną dla Ciebie decyzję podatkową. Na szczęście nasi konsultanci podatkowi świetnie się na tym znają i dopilnują, abyś skompletował pełną dokumentację potrzebną do odzyskania Twojego podatku z Danii.

Wśród dokumentów niezbędnych o zwrot podatku z Danii są druki potwierdzające Twoją pracę w tym kraju, jak również specjalne formularze, które możemy do Ciebie przesłać pocztą tradycyjną lub poprzez e-mail. Jednak w tym drugim przypadku, będziesz musiał je samodzielnie wydrukować. Niemniej to Ty decydujesz o tym, w jaki sposób przekazać Ci brakującą część dokumentów potrzebną do wniosku.

Aby skompletować wniosek o zwrot podatku z Danii będziesz potrzebować:
 • umowy – wypełnij w niej dokładnie swoje dane osobowe oraz złóż na niej czytelny podpis (zrób tak na dwóch egzemplarzach)
 • formularza zgłoszeniowego – wypełnij go bardzo dokładnie i czytelnie podpisz na obu stronach
 • listy załączników – na której zaznacz wszystkie dokumenty, jakie dołączasz do wniosku podatkowego oraz złóż w jego dolnej części swój podpis
 • Selvangivelse – czyli druk duńskiej deklaracji podatkowej, którą trzeba podpisać na ostatniej ze stron w polu Underskrift
 • bank account information – to dokument niezbędny w przypadku chęci otrzymania zwrotu podatku na rachunek bankowy. Druk należy dokładnie wypełnić oraz złożyć na nim swój podpis. Uwaga: podany rachunek musi zostać zarejestrowany w Nemkonto.

Dodatkowo, koniecznie będzie dołączenie do wniosku następujących dokumentów:
 • Selvangivelse, servicebrev albo forskudsopgorelse – na podstawie tych dokumentów, urząd podatkowy w Danii może rozliczyć Twój podatek. Przed wysłaniem ich do naszego biura należy złożyć na nich podpis w miejscu Signatur/Underskrift.
 • Oplysningsseddel – dokument ten otrzymałeś wraz z ostatnim czekiem wystawianym na koniec okresu zatrudnienia lub pod koniec danego roku podatkowego
 • Lonseddel – czyli dokument, który wystawiany jest przez duńskiego pracodawcę co tydzień lub co miesiąc
 • TastSelv-Kod –indywidualny kod zabezpieczający, za pomocą którego możesz zalogować się do duńskiego systemu informatycznego obowiązującego w tamtejszym urzędzie podatkowym
 • Arsopgorelse – czyli dokument wystawiany duński urząd skarbowy, zawierający m.in. informacje o podatku, jaki został odprowadzony do urzędu. Jeżeli posiadasz  hasło do duńskiego systemu podatkowego lub TastSelv-Kod nie jest obowiązkowe posiadanie tego dokumentu. Pamiętaj o złożeniu podpisu na dokumencie w miejscu Signature/Underskrift.
 • ostatni pasek płacowy od każdego pracodawcy/ów (kopia)

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących dokumentów wymaganych do duńskiego rozliczenia podatkowego prosimy o kontakt z naszym biurem podatkowym.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%