Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Belgia - pytania i odpowiedzi

Pomoc zwrot podatku Belgia

W tym dziale znaleźć możesz wiele istotnych informacji dotyczących zwrotu podatku z Belgii. Staraliśmy się zamieścić tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów.

 

Czy rozliczenie podatku w Belgii jest obowiązkowe dla każdego?
Tak, każdy ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego w terminie nie przekraczającym 3 lat od momentu zakończenia pracy w Belgii.
Co się stanie, jeżeli nie rozliczę swojego podatku w terminie?
W przypadku niezłożenia zeznania podatkowego w ustalonym przez urząd terminie, zostaniesz automatycznie rozliczony  na bardzo niekorzystnych dla siebie warunkach, co może uniemożliwić Ci otrzymanie zwrotu podatku z Belgii.
Co muszę zrobić, aby uzyskać zwrot podatku z Belgii?
Przede wszystkim skontaktuj się z nami i poinformuj nas o tym, że chciałbyś się rozliczyć z belgijskim fiskusem i odzyskać swój podatek. Następnie postępuj według wytycznych jakie zawarte są w dziale Procedury. Pozwoli Ci to w bardzo łatwy sposób złożyć wniosek podatkowy i ubiegać się o zwrot podatku z Belgii.
Jakie dokumenty będą mi potrzebne przy składaniu wniosku podatkowego?
Chcąc rozliczyć swoje podatki w Belgii musisz posiadać komplet dokumentów oraz formularzy, które posłużą urzędowi do wykonania kalkulacji i wydania decyzji podatkowej. Szczegóły znajdziesz w dziale Dokumenty.
Czy chcąc starać się o zwrot podatku muszę uwzględniać wszystkie uzyskane dochody?
Tak, przy ustalaniu wysokości kwoty zwrotu podatku, urząd bierze pod uwagę wszystkie uzyskane dochody. Chcąc uzyskać zwrot podatku z Belgii, Twoje dochody uzyskane w tym kraju muszą stanowić minimum 75%  wszystkich uzyskanych przez Ciebie dochodów w rozliczanym roku podatkowym.
Czy mogę dowiedzieć się wcześniej jaki zwrot mi się należy?
Belgijski system podatkowy jest tak bardzo rozbudowany, że wcześniejsze wyliczenie kwoty zwrotu jest praktycznie niemożliwe. Urzędnicy przy jej wyliczaniu biorą pod uwagę bardzo wiele czynników m.in. wysokość uzyskanego dochodu w Belgii oraz poza jej granicami, długość zatrudnienia, ilość pracodawców.
Co ma największy wpływ na wysokość kwoty zwrotu podatku?
Przede wszystkim na wysokość kwoty zwrotu wpływ ma przychód, jaki uzyskałeś podczas pracy w Belgii i wysokość odprowadzonych podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne.
Czy mogę samodzielnie złożyć zeznanie podatkowe w belgijskim urzędzie?
Tak, istnieje taka możliwość. Niemniej jednak odradzamy ubieganie się o zwrot podatku na własną rękę. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z belgijskimi podatkami mogą napotkać wiele trudności podczas składania zeznania podatkowego. Rozliczenie z pomocą biura podatkowego takiego jak nasze daje Ci gwarancję na to, że procedura odzyskiwania podatku będzie przeprowadzona w sposób profesjonalny i rzetelny, umożliwiający jak najszybsze odzyskanie pieniędzy z belgijskiego urzędu.
Ile wynosi czas oczekiwania na pieniądze z belgijskiego urzędu?
Regulacje podatkowe w Belgii nie określają jednoznacznie, ile wynosi czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku. Bardzo dużo zależy od urzędników, którzy do każdego wniosku podchodzą indywidualnie. Z naszych obserwacji i doświadczenia wynika, że minimalny czas oczekiwania na decyzję podatkową wynosi z reguły od 6 do 12 miesięcy.
W jaki sposób przekazywane są pieniądze z tytułu zwrotu podatku?
Po otrzymaniu decyzji podatkowej z belgijskiego urzędu, kwota zwrotu przekazywana jest na Twoje konto bankowe. Sam decydujesz czy ma to być konto w Polsce czy w Belgii. Dzięki temu pieniądze bardzo szybko znajdą się na Twoim rachunku bankowym.
Ile wynosi prowizja za przeprowadzenie całej procedury zwrotu?
Korzystając z naszych usług możesz być pewny, że nie zapłacisz dużo za przeprowadzenie całej procedury zwrotu podatku z Belgii. Koszt prowizji ustalany jest dwuetapowo. Najpierw wpłacana jest zaliczka, a po odzyskaniu pieniędzy z belgijskiego urzędu, druga część prowizji ustalana jest na podstawie procentowej wartości uzyskanego zwrotu pomniejszonego o wpłaconą na początku zaliczkę. Więcej dowiesz się w dziale Opłaty.

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na nurtujący Cię problem w zakresie rozliczenia z urzędem podatkowym w Belgii, to skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby szczegółowo i w przystępny sposób odpowiedzieć na Twoje pytania.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%