Zwrot-Podatkow.pl - Zwrot podatku Austria - procedura rozliczeniowa

Procedura zwrot podatku Austria

Cała procedura zwrotu podatku z Austrii została zawężona do koniecznego minimum. Dzięki temu nie będziesz musiał godzinami załatwiać spraw formalnych, które pozwoliłyby Ci odzyskać należny podatek. Z naszą pomocą rozliczysz swój podatek z Austrii szybko i bez zbędnych formalności. Zapoznaj się z poniższymi wytycznymi, które przybliżą Ci w jaki sposób należy postępować, aby odzyskać podatek.

Oczywiście, aby móc wnioskować o zwrot podatku z Austrii trzeba potwierdzić legalność swojego zatrudnienia na terenie tego kraju. Więcej informacji o całej procedurze przeczytać możesz poniżej.

 

1. Skontaktuj się z nami

Zanim zaczniesz kompletować dokumenty i wysyłać wnioski zadzwoń do nas lub napisz i poinformuj nas o chęci rozliczenia podatku z Austrii. Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć procedurę odzyskiwania podatku. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie kilka kanałów komunikacji. Ułatwi to kontakt z naszym biurem. Aby uzyskać niezbędne informacje na temat zwrotu podatku wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pomocą:
  • formularza kontaktowego – widniejącego po prawej stronie
  • telefonu – dzwoniąc do nas pod numer 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370506
  • poczty e-mail – pisząc do nas na adres
  • przychodząc do naszego biura.

 

2. Skompletuj dokumenty

Kiedy już podejmiesz decyzję o złożeniu zeznania podatkowego z Austrii będziesz musiał przygotować odpowiednie dokumenty, na podstawie których urząd dokona Twojego rozliczenia. Część dokumentów na pewno otrzymałeś z rąk pracodawcy lub z urzędu w Austrii, jednak inne dokumenty trzeba będzie samemu wypełnić, podpisać i przesłać do nas. Skąd wziąć te dokumenty? Możemy je przesłać do Ciebie drogą elektroniczną lub poprzez pocztę tradycyjną. Wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w dziale Dokumenty.

 

3. Prześlij do nas wniosek podatkowy

Całą dokumentację wraz z wypełnionymi formularzami oraz różnymi kserokopiami prześlij listem poleconym na adres naszego biura. Ta forma przesyłania dokumentów jest najbezpieczniejsza. Nasze biuro nie odpowiada za niedostarczenie dokumentów lub ich zniszczenie w trakcie doręczenia.

Adres naszego biura to:
 "Jubira" F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem "Zwrot podatku Austria"

 

4. Oszacujemy dla Ciebie wysokość zwrotu jaki możesz otrzymać z austriackiego urzędu

Po sprawdzeniu poprawności przesłanych do nas dokumentów, będziemy mogli wykonać wstępną kalkulację Twojego zwrotu podatku. Oczywiście kalkulacja ta nie jest ostateczną decyzją podatkową i nie można jej traktować jako wiążącą. Ma ona charakter tylko i wyłącznie informacyjny i może w niewielkim stopniu odbiegać od decyzji podatkowej wydanej przez urząd w Austrii.

 

5. Przekazujemy Twój wniosek do urzędu w Austrii

Wniosek wraz z pełną dokumentacją przekazujemy w Twoim imieniu do urzędu podatkowego w Austrii. Urzędnicy w Austrii zwykle w terminie około 3 - 6 miesięcy czasu, wydają odpowiednią decyzję podatkową, na podstawie której wypłacany jest zwrot podatku z Austrii. Czas ten może ulec zmianie w zależności od przebiegu rozliczenia dokonywanego w austriackim urzędzie.
 

6. Wypłacamy Ci zwrot podatku

Jeżeli urząd austriacki wyda pozytywną decyzję podatkową, wówczas pieniądze z tytułu zwrotu podatku zostaną przekazane na konto naszego partnera biznesowego. Kolejno, całość uzyskanej kwoty zostanie pomniejszona o prowizję przewidzianą dla rozliczenia austriackiego, a następnie zwrot podatku zostanie przekazany na Twoje konto bankowe, które wskazane zostało w formularzu.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat procedury odzyskiwania podatku z Austrii to skontaktuj się z  nami w najdogodniejszy dla Ciebie sposób.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%