Zwrot podatku z zagranicy: Anglia Irlandia, Niemcy, Austria, Holandia, Norwegia, USA

Pomoc zwrot podatku Austria

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące zwrotu podatku z Austrii, to mamy nadzieję, że znajdziesz je w tym dziale. Poniżej zebraliśmy i uporządkowaliśmy najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Dzięki temu w jednym miejscu znajdziesz wiele ciekawych informacji, które dotyczą zwrotu podatku z Austrii.

 

Kto może otrzymać zwrot podatku z Austrii?
O zwrot podatku może wnioskować każdy, kto pracował na terenie Austrii. Bardzo istotne jest, aby podejmowane zatrudnienie było legalne i potwierdzone odpowiednimi dokumentami.
Czy można wnioskować o zwrot podatku za lata wcześniejsze?
Tak, podatek z Austrii można odzyskać do 5 lat wstecz. Przy spełnieniu odpowiednich warunków wnioskować można nawet za okres do 10 lat wstecz.
Ile trzeba czekać na odzyskanie podatku z Austrii?
W przypadku rozliczeń austriackich urząd ma 6 miesięcy na rozpatrzenie wniosku. Do tego czasu powinna zostać przesłana decyzja podatkowa, która zawierać będzie informacje o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu wniosku. Warto zaznaczyć także, że czas oczekiwania na decyzję może się wydłużyć ze względu na braki w dokumentacji lub z powodu zapytań przesyłanych przez urząd austriacki. Przy każdym rozliczeniu staramy się bardzo dokładnie monitorować poczynania urzędu, aby w przypadku niejasności, przesyłać stosowne ponaglenia i upomnienia.
Jakie dokumenty powinien zawierać wniosek podatkowy?
Dokumenty jakie należy załączyć we wniosku podatkowym można podzielić na dwa zestawy. Pierwszy z nich dotyczy dokumentów, które wymagane są od osób, które w Austrii nie pracowały dłużej niż 183 dni. Drugi zestaw dotyczy osób, które pracowały ponad 183 dni. Szczegółowych informacji na ten temat możesz dowiedzieć się wchodząc do działu Dokumenty.
Jak wysoka jest prowizja pobierana za odzyskanie podatku?
Prowizja pobierana jest po wykonaniu usługi i jest ona stawką procentową kwoty całego otrzymanego podatku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej ,koniecznie sprawdź informacje zawarte w dziale Opłaty.
Czy kwota prowizji może zostać obniżona?
Tak. Osoby, które rozliczają się w naszym biurze mogą liczyć na stosowne promocje. Wystarczy być naszym stałym klientem, rozliczać się razem z przyjacielem czy też rozliczać więcej niż jeden rok podatkowy. Więcej informacji znajdziesz w dziale Promocje.
Jak przekazany zostanie mój zwrot podatku?
Po potrąceniu prowizji, kwota odzyskanego podatku zostanie przekazana na Twoje konto bankowe.
Czy otrzymam informację o pozytywnie rozpatrzonym wniosku podatkowym przez austriacki urząd?
Tak, jeżeli urząd w Austrii wyda stosowną decyzję podatkową, wówczas poinformujemy Cię o tym poprzez pocztę mailową, telefon lub pocztę tradycyjną.

 

Jeżeli w powyższych informacjach nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, to koniecznie skontaktuj się z naszym biurem. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%