Zwrot-Podatkow.pl - zwrot podatku Austria - informacje ogólne

Podstawowe informacje Austria

Austria, choć to niewielki kraj, przyciąga rocznie bardzo wielu Polaków, którzy chcą podjąć pracę. Zatrudnienie w stabilnej firmie, dającej możliwości rozwoju i godziwe pensje to najczęściej podawane powody, dla których nasi rodacy wyjeżdżają z Polski i podejmują pracę w Austrii. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy osób i podejmowałeś pracę w Austrii nie dalej jak 5 lat temu to pamiętaj, że możesz ubiegać się o zwrot podatku. Jeżeli Twoja praca w Austrii nie trwała dłużej niż 183 dni (6 miesięcy), to jest duża szansa, że zwrot podatku może wynieść nawet 100%. W przypadku podejmowania pracy przez dłuższy czas, także możesz starać się o zwrot podatku, niemniej jednak wówczas warunkiem otrzymania pieniędzy jest potwierdzenie, że praca w Austrii była legalna i stanowiła co najmniej 90% wszystkich Twoich przychodów, jakie uzyskałeś w danym roku podatkowym.

 

Procedura

Jeżeli legalnie podejmowałeś pracę w Austrii to możesz ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wystarczy kilka chwil, aby dowiedzieć się co należy zrobić i gdzie wnioskować, aby otrzymać należne pieniądze. W dziale Procedury znajdziesz wszystkie niezbędne informacje potrzebne do tego, aby odzyskać swój podatek. Aby ułatwić całą procedurę postanowiliśmy przejąć więcej obowiązków na siebie, odciążając tym samym Ciebie i nie marnując Twojego cennego czasu.

Dzięki naszemu doświadczeniu możesz być pewien, że dołożymy wszelkich starań, aby odzyskać dla Ciebie jak największą sumę pieniędzy. Czas oczekiwania na decyzję podatkową i wypłatę należnego zwrotu trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy.

 

Dokumenty

Do ubiegania się o zwrot podatków potrzebował będziesz wniosku o rozliczenie, który możesz złożyć w naszym biurze. Najważniejsze, aby móc poprawnie skompletować wniosek, to posiadanie odpowiednich dokumentów, które wymagane są przez austriacki urząd podatkowy. Więcej o rozliczeniu i wymaganych we wniosku formularzach i drukach znajdziesz w dziale Dokumenty.

Składając u nas wniosek  możesz liczyć na pomoc naszych doradców i specjalistów w zakresie kompletowania potrzebnej dokumentacji. Część z dokumentów, których nie otrzymałeś podczas podejmowania stosunku pracy w Austrii, a które wymagane są przez urząd austriacki, możesz otrzymać od nas za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Dzięki temu bez większych przeszkód skompletujesz pełny wniosek o zwrot podatku z Austrii.

 

Opłaty i prowizje

Dołożymy wszelkich starań do tego, aby złożony przez Ciebie wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez urząd podatkowy w Austrii. Odzyskanie podatku za pośrednictwem naszej firmy, to nie tylko zyskanie pieniędzy i cennego czasu, ale także pewność, że prowizja jaką pobierzemy od Ciebie za wykonanie usługi będzie naprawdę niska. Postanowiliśmy ograniczyć do minimum koszty związane z odzyskiwaniem podatku, co sprawia, że nasza prowizja jest jedną z najniższych w kraju. Zaufaj nam i już dziś złóż swój wniosek o rozliczenie podatku z Austrii. Więcej informacji znajdziesz w dziale Opłaty.

Jeżeli chcesz jeszcze czegoś się dowiedzieć na temat zwrotu podatku z Austrii to zadzwoń lub napisz do nas. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%