Zwrot-Podatkow.pl - Zasiłek rodzinny Norwegia - procedura rozliczeniowa

Procedura zasiłek rodzinny Norwegia

O zasiłek rodzinny z Norwegii możesz ubiegać się do 3 lat od momentu zakończenia pracy w tym kraju. Świadczenie to przyznawane jest na dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. W przypadku kobiet, które urodziły dziecko w Norwegii zasiłek przyznawany jest od razu po zarejestrowaniu się w urzędzie meldunkowym. Wysokość zasiłku rodzinnego to 970 NOK miesięcznie, czyli około 553 PLN. Warto więc składać wnioski o przyznanie tego świadczenia, gdyż w dużej mierze odciąża ono budżet rodzinny i pozwala zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju i edukacji.

Istnieje także możliwość starania się o zasiłek opiekuńczy w Norwegii. Jest on przyznawany osobom, które wychowują dziecko w wieku 1 – 2 lat lub są prawnymi opiekunami dziecka adoptowanego, które jeszcze nie rozpoczęło procesu edukacji. Zasiłek opiekuńczy oraz można uzyskać jeżeli dziecko nie korzysta z całodniowego miejsca w placówce przedszkolnej, utrzymywanej z pieniędzy publicznych - oznacza to, że dziecko nie może przebywać w przedszkolu dłużej niż 20h tygodniowo. Wysokość tego świadczenia wynosi:
  • 5000 NOK miesięcznie – na dziecko w wieku 13 – 18 miesięcy
  • 3003 NOK miesięcznie – na dziecko w wieku 19 – 23 miesiące
Zasiłek opiekuńczy może być wypłacany maksymalnie przez 23 miesiące.

Więcej informacji dotyczących zasiłku opiekuńczego możesz uzyskać kontaktując się z nami.

Dzięki naszemu doświadczeniu udało się nam ograniczyć do niezbędnego minimum  całą procedurę starania się o zasiłek. Aby złożyć wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego z Norwegii postępuj według poniższych kroków.   

 

Krok 1. Poinformuj nas o chęci ubiegania się o zasiłek rodzinny z Norwegii

Jeżeli podejmiesz decyzję, że chciałbyś złożyć wniosek w naszej firmie, to specjalnie w tym celu utworzyliśmy kilka kanałów komunikacji, poprzez które możesz się z nami skontaktować. Sam ustalasz kiedy to nastąpi, a możesz tego dokonać przez:
  • formularz kontaktowy - widniejący po prawej stronie naszej witryny internetowej
  • telefon - dzwoniąc do nas na numer 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370 506
  • e-mail - pisząc do nas na adres pocztowy
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze podatków zagranicznych

Kontaktując się z nami możesz uzyskać także niezbędnych informacji, jakie dotyczą zasiłku rodzinnego z Norwegii, a także innych usług oferowanych przez nasze biuro.

 

Krok 2. Przygotuj odpowiednie dokumenty wymagane we wniosku

Chcąc złożyć wniosek w norweskim urzędzie, za pośrednictwem naszego biura, musisz pamiętać, że musi on zawierać wymagane dokumenty. Na ich podstawie weryfikowane są wszystkie informacje potrzebne do uzyskania zasiłku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przygotowywaniu wniosku koniecznie sprawdź dział Dokumenty. Część wymaganych we wniosku dokumentów możesz otrzymać bezpośrednio z naszego biura. Możemy je do Ciebie wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej. To Ty decydujesz w jaki sposób chcesz otrzymać dokumenty.

 

Krok 3. Prześlij skompletowane dokumenty na adres naszego biura

Wypełnione i podpisane dokumenty prześlij do nas listem poleconym lub za pośrednictwem kuriera na adres:

"Jubira" F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem "Zasiłek Rodzinny  Norwegia"

Pamiętaj, aby przed dokonaniem wysyłki wykonać kserokopie wszystkich oryginalnych dokumentów i pozostawić je dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na dokładne pakowanie dokumentów. Nasze biuro nie odpowiada za błędy powstałe na skutek zaniedbań ze strony kuriera lub poczty.

 

Krok 4. Przekazujemy dokumenty do norweskiego urzędu

Po dokładnym przeanalizowaniu nadesłanych przez Ciebie dokumentów nasi konsultanci przygotowują odpowiedni wniosek, który w Twoim imieniu przesłany zostanie do urzędu w Norwegii. Od tego momentu nasze biuro będzie cały czas monitorowało przebieg postępowania dotyczącego przyznania zasiłku rodzinnego z Norwegii. W przypadku jakichkolwiek problemów lub braku informacji, będziemy  ponaglać urząd. Jednak należy pamiętać, iż o wydaniu decyzji zasiłkowej decyduje wyłącznie NAV, a sam okres oczekiwania na wypłatę zasiłku wiąże się z czasem oczekiwania nawet do 1,5 roku.

 

Krok 5. Wydanie decyzji przez urząd norweski

Najważniejszy moment w całej procedurze to uzyskanie decyzji zasiłkowej. W przypadku, kiedy będzie ona pozytywna, nie pozostanie nic innego jak tylko czekać na wypłatę środków pieniężnych z tego tytułu. Gdyby jednak okazało się, że urząd odrzucił nasz wniosek (choć rzadko się to zdarza), wówczas przygotowujemy stosowne odwołanie i robimy wszystko, aby uzyskać dla Ciebie zasiłek rodzinny. Decyzję zasiłkową urząd podatkowy prześle na Twój adres zarejestrowany w urzędzie. Prosimy zatem informować na bieżąco nasze biuro o wszelakiej korespondencji otrzymanej z NAV/ Urzędu Marszałkowskiego.

 

Krok 6. Wypłata zasiłku rodzinnego

Urząd w Norwegii po wydaniu decyzji będzie wypłacał zasiłek rodzinny na Twoje konto bankowe na koniec każdego miesiąca. W przypadku, kiedy wniosek dotyczył lat wcześniejszych możesz liczyć na ich wyrównanie i wypłatę całkiem sporej sumy pieniędzy będącej sumą wszystkich miesięcy, za które należał Ci się zasiłek.

Jeżeli miałbyś jakieś dodatkowe pytania dotyczące procedury uzyskiwania zasiłku skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%