Zwrot-Podatkow.pl - Zasiłek rodzinny Niemcy - procedura rozliczeniowa

Procedura zasiłek rodzinny Niemiec

Jeżeli pracowałeś w Niemczech to możesz ubiegać się o uzyskanie zasiłku rodzinnego z tego kraju. Wystarczy, że wychowujesz dziecko i spełniasz jeden z poniższych warunków:
  • pracujesz bądź pracowałeś w Niemczech na warunkach niemieckich
  • pracujesz bądź pracowałeś w Niemczech sezonowo
  • pracujesz bądź pracowałeś w Niemczech, ale pracodawca odprowadzał Twoje składki ubezpieczeniowe do ZUS w Polsce tzn. zostałeś wysłany przez polską firmę do pracy za granicą.
  • prowadzisz, bądź prowadziłeś własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec
wówczas możesz wnioskować o przyznanie zasiłku rodzinnego z Niemiec, które zapewni odpowiednie warunki materialne do życia Twojemu dziecku.

Chcąc złożyć wniosek, postępuj zgodnie z poniższymi krokami. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć starając się o Kindergeld.

 

Krok 1. Skontaktuj się z naszym biurem podatkowym

Udostępniliśmy dla Ciebie kilka kanałów komunikacji, abyś mógł w najszybszy i najdogodniejszy sposób skontaktować się z nami. Wszelkich niezbędnych informacji udzielą Ci nasi konsultanci, wystarczy tylko:
  • wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie
  • wysłać do nas e-mail z zapytaniem o Kindergeld na adres:
  • zadzwonić do nas na numer 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370506
  • przyjść do naszego biura podatkowego

Pierwszy krok to także rozpoczęcie całej procedury, która przybliży Cię do uzyskania zasiłku rodzinnego z Niemiec.

 

Krok 2. Kompletowanie pełnego wniosku podatkowego

Po otrzymaniu od nas informacji o tym co należy zrobić, aby uzyskać Kindergeld, następnym krokiem jest skompletowanie pełnej dokumentacji, na podstawie której urząd rozpatrzy Twój wniosek i przyzna bądź odrzuci prośbę o wypłacenie  zasiłku rodzinnego. Wszelkie informacje na ten temat uzyskać możesz w dziale Dokumenty.

 

Krok 3. Prześlij do nas komplet dokumentów

Po zapoznaniu się z pełną listą wymaganych dokumentów i przygotowaniu wniosku, prześlij całą dokumentację na adres naszego biura podatkowego:

"Jubira" F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem "Kindergeld"

Pamiętaj, że nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie dokumentów lub inne błędy wynikające z zaniedbań ze strony dostarczyciela. Dlatego zachęcamy, aby wszystkie ważne dokumenty były przesyłane do nas w formie listu poleconego lub przesyłki kurierskiej.

 

Krok 4. Przekażemy w Twoim imieniu pełny wniosek podatkowy do niemieckiego urzędu

Po otrzymaniu Twoich dokumentów będziemy mogli dokładnie sprawdzić wszystkie zawarte w nich informacje, a także przeanalizować je pod kątem możliwości otrzymania zasiłku rodzinnego. Następnie całość dokumentacji jest starannie pakowana i wraz z odpowiednim wnioskiem zostaje przekazana niemieckiej kasie rodzinnej (z niem. Familienkasse). Od tego momentu całość procedury jest dokładnie monitorowana, aż do momentu uzyskania pozytywnej decyzji ze strony Familienkasse.

 

Krok 5. Przesyłanie dodatkowych informacji z Familienkasse

Po przesłaniu wniosku do niemieckiej kasy rodzinnej otrzymasz informację zwrotną, która zawierać będzie dodatkowe formularze (E401, E411 oraz E402), jakie trzeba złożyć w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej, wraz ze wskazanymi przez nas załącznikami.(po oddaniu formularzy z załącznikami do ROPS odbierz dokument potwierdzający ich przesłanie do Familienkasy i dostarcz do naszego biura)

 

Krok 6. Oczekiwanie na pozytywną decyzję z kasy rodzinnej w Niemczech

Decyzja wydana przez Familienkasse zostaje przekazana na adres naszego biura podatkowego. Gdyby jednak okazało się, że wydanie decyzji przedłuża się, wówczas przesyłamy pismo do kasy rodzinnej w Niemczech, upominające i ponaglające urzędników. Będąc w stałym kontakcie z niemiecką kasą rodzinną możemy w jak najlepszy sposób zadbać o to, abyś jak najszybciej uzyskał zasiłek rodzinny. Kiedy uda nam się uzyskać zadowalającą opinię, wówczas przesyłamy do Ciebie decyzję wydaną przez niemiecką kasę rodzinną. Wtedy nie pozostaje już nic innego jak tylko oczekiwać na wypłatę środków pieniężnych.

 

Krok 7. Otrzymujesz wpłaty pieniężne z niemieckiej Familienkasse

Uzyskany zasiłek rodzinny będzie przekazywany na konto bankowe, które podałeś w formularzu. Wypłata pieniędzy odbywa się bezpośrednio z Familienkasse do Ciebie, z pominięciem naszego biura.

Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie zasiłku rodzinnego, a w razie pytań czekamy na kontakt od Ciebie.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%