Zwrot podatku z zagranicy: Anglia Irlandia, Niemcy, Austria, Holandia, Norwegia, USA

Pomoc zasiłek rodzinny Niemcy (Kindergeld)

Szukasz ciekawych informacji dotyczących Kindergeld z Niemiec? Bardzo dobrze trafiłeś. W dziale tym znajdują się odpowiedzi na pytania, jakie najczęściej przesyłają do nas nasi Klienci. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym dziale okażą się dla Ciebie pomocne.

 

Czym tak naprawdę jest zasiłek rodzinny z Niemiec?
Kindergeld - czyli wspomniany zasiłek rodzinny – to forma wsparcia i pomocy materialnej, która przeznaczona jest na dziecko lub dzieci będące na Twoim utrzymaniu. Zasiłek ten ma zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju i edukacji, a jednocześnie ma odciążyć budżet rodzinny przed dużymi wydatkami związanymi z utrzymaniem dzieci.
Kto może starać się o Kindergeld?
Wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego może złożyć każdy kto pracuje, bądź pracował na terenie Niemiec i miał na wychowaniu jedno lub kilkoro dzieci. Wystarczy, że podejmowałeś pracę sezonową, pracowałeś na warunkach niemieckich, Twój pracodawca odprowadzał składki ubezpieczeniowe w Polsce i wysłał Cię do pracy za granicą  lub prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Niemiec. Niemieckie przepisy nie ograniczają obcokrajowców przed możliwością korzystania z różnego rodzaju świadczeń.
Czy mogę ubiegać się o zasiłek rodzinny za lata wcześniejsze?
Tak, w myśl niemieckich przepisów Familienkasse ma obowiązek rozpatrzenia wniosków zasiłkowych, które obejmują okres pracy mający miejsce nawet 4 lata wstecz. Jest także szansa, aby Kindergeld został wypłacony z wyprzedzeniem, jednakże zależy to przede wszystkim od urzędników rozpatrujących wniosek. Więcej na ten temat możesz uzyskać w naszym biurze.
Co trzeba zrobić, aby móc starać się o Kindergeld?
Przed złożeniem odpowiedniego wniosku wystarczy, że skontaktujesz się z naszym biurem i poinformujesz nas o chęci ubiegania się o Kindergeld. O wszystkim powie Ci jeden z naszych konsultantów. Zachęcamy Cię także do przeczytania informacji zawartych w dziale Procedury, gdzie dokładnie został opisany proces ubiegania się o zasiłek rodzinny z Niemiec.
Ile może wynosić kwota zasiłku?
Wysokość kwoty zasiłku rodzinnego uzależniona jest od ilości dzieci będących na Twoim utrzymaniu, od ich wieku, a także od roku, za który wnioskujesz o wypłatę Kindergeld. Na przestrzeni 4 ostatnich lat rozbieżność finansowa co do wypłaty zasiłku jest znaczna, gdyż najmniejszą kwotą jaką można otrzymać jest 154 EUR, natomiast najwyższą kwotą jest 215 EUR. Więcej informacji możesz uzyskać kontaktując się z nami.
Jakie dokumenty są wymagane, aby móc wnioskować o zasiłek rodzinny z Niemiec?
Pełna lista wymaganej dokumentacji, wraz ze szczegółowym opisem i wyjaśnieniami, znajduje się w dziale Dokumenty. Po zapoznaniu się z nią, będziesz dokładnie wiedział co trzeba dołączyć do wniosku i gdzie podpisać poszczególne dokumenty, aby móc starać się o Kindergeld.
Czy wiek dziecka ma znaczenie przy staraniu się o zasiłek rodzinny?
Tak, wiek dzieci ma duży wpływ na przyznanie zasiłku rodzinnego. Wniosek można złożyć w momencie gdy dziecko nie ukończyło jeszcze 18 lat lub 25 lat w przypadku dzieci uczących się. Nie dotyczy to dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. W ich przypadku proces edukacji nie ma żadnego znaczenia.
Ile wynosi prowizja za uzyskanie zasiłku rodzinnego?
Prowizję pobieraną przez nasze biuro cechuje przede wszystkim to, że na tle konkurencji jest ona bardzo niska. Staramy się, aby nasi Klienci odzyskali jak najwięcej pieniędzy, stąd też musimy wykonać wiele czynności finansowych, aby móc szybko i sprawnie uzyskać dla Ciebie zasiłek. Szczegóły znajdziesz w dziale Opłaty.


Gdybyś potrzebował dodatkowych informacji na temat zasiłku rodzinnego z Niemiec, skontaktuj się z nami.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%