Zwrot-Podatkow.pl - Zasiłek rodzinny Niemcy - informacje ogólne

Podstawowe informacje zasiłek Niemcy

Pracując w Niemczech masz możliwość otrzymywania różnych świadczeń, które wypłacane są z niemieckich urzędów. Jednym z takich benefitów jest zasiłek rodzinny z Niemiec, czyli inaczej mówiąc Kindergeld. Jest to świadczenie wypłacane przez rodzinną kasę (z niem. Familienkasse) mające na celu zapewnienie odpowiednich warunków materialnych do życia Twojemu dziecku lub dzieciom. Bardzo wielu Polaków korzysta z możliwości pobierania tego świadczenia. O zasiłek rodzinny mogą wnioskować  pracownicy sezonowi,pracownicy którzy pracują na warunkach niemieckich, jaki i osoby, które prowadzą w Niemczech własną działalność gospodarczą. Kindergeld może otrzymać także osoba, która pracuje na terenie Niemiec, ale jej pracodawca odprowadza składki ubezpieczeniowe do ZUS w Polsce, tzw. pracownicy wysłani do pracy za granicę przez polską firmę.

W ostatnim czasie temat zasiłków rodzinnych w Niemczech stał się bardzo głośny, a to za sprawą coraz częściej wypłacanych świadczeń z tego tytułu. Związane jest to z możliwością wnioskowania o przyznanie zasiłku rodzinnego nawet do 4 lat wstecz.

Wysokość wypłacanego zasiłku uzależniona jest przede wszystkim od ilości dzieci w gospodarstwie domowym oraz roku, za który składa się wniosek. Poniższa tabelka bardzo dokładnie pokazuje, jakie kwoty zasiłku można pobierać w zależności od wskazanych parametrów.

 

 

2011

2010

2009

2008

Pierwsze i drugie dziecko

184 EUR

184 EUR

164 EUR

154 EUR

Trzecie dziecko

190 EUR

190 EUR

170 EUR

154 EUR

Czwarte i kolejne dziecko

215 EUR

215 EUR

195 EUR

179 EUR

 

Bardzo ważnym elementem, o którym musisz pamiętać, starając się o Kindergeld jest wiek dziecka, ponieważ wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego można składać do momentu ukończenia przez Twoje dziecko 18 lat lub 25 lat, jeżeli nie zakończyło ono jeszcze edukacji. Zupełnie inna sytuacja dotyczy dzieci niepełnosprawnych. Tutaj nie ma ograniczenia wiekowego, aby móc starać się o Kindergeld, niemniej jednak warunkiem koniecznym, aby móc złożyć wniosek jest posiadanie opinii lekarza, który wydał stosowne orzeczenie o niepełnosprawności dziecka zanim ukończyło ono 18 rok życia. Proces edukacji nie jest wymogiem, jeżeli chodzi o dzieci niepełnosprawne i nie jest brany pod uwagę.

Pracownicy sezonowi - to osoby pracujące na terenie Niemiec mniej niż 183 dni
Jeżeli pracowałeś w Niemczech sezonowo to powinieneś wiedzieć, że również w takim przypadku możesz wnioskować o przyznanie przez urząd zasiłku rodzinnego. Dla pracowników sezonowych postawiony został warunek, który trzeba spełnić, aby móc wnioskować o zasiłek rodzinny z Niemiec. W takim przypadku dochód brutto jaki został uzyskany w Polsce w roku, za który chcemy uzyskać Kindergeld nie może przekraczać progu, jaki podany został w poniższej tabelce:

 

 

2008

2009

Dochód pracownika sezonowego w Polsce

3832 EUR

13469,86 PLN

3916 EUR

16955,50 PLN

 

2010

2011

Dochód pracownika sezonowego w Polsce,
w roku z którego chce uzyskać Kindergeld.

 

4001 EUR

 

15986,79 PLN

 

4001 EUR

 

16478,91 PLN

 

Procedura
Jeżeli nie wiesz jak złożyć wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego to koniecznie przeczytaj dokładnie informacje, jakie zawarte są w dziale Procedury. Dowiesz się między innymi od czego należy zacząć staranie się o Kindergeld, jak należy postępować, aby w najszybszy możliwy sposób otrzymać świadczenie i gdzie należy przesłać odpowiednie dokumenty. A o wszystkim tym dowiesz się w kilku prostych krokach, które umożliwią Ci zrozumienie całej procedury i wnioskowanie o zasiłek rodzinny z Niemiec.

Dokumenty
Do każdego wniosku składanego w naszym biurze należy dołączyć komplet odpowiednich dokumentów. Na ich podstawie będziemy mogli zweryfikować poprawność deklarowanych danych, a urząd w Niemczech wyliczy wysokość zasiłku i przekaże decyzje o zaakceptowaniu wniosku. Pełen zbiór informacji o wymaganych formularzach i drukach znajdziesz w dziale Dokumenty.

 

Prowizje i Opłaty

Za wykonanie usługi nasze biuro pobiera prowizję wynoszącą niewielki procent od całości uzyskanego zasiłku. Kwota prowizji jest składową bardzo wielu działań związanych z uzyskaniem zasiłku. Wszystkie te czynności oraz wysokość prowizji możesz znaleźć w dziale Opłaty. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nasza prowizja jest jedną z najniższych jakie obecnie proponowane są wśród naszej konkurencji. Warto już teraz pomyśleć o złożeniu wniosku.

 

Pomoc

Jeżeli chcesz szybko odnaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące zasiłku rodzinnego z Niemiec, to powinieneś przeczytać informacje, jakie zawarte są w dziale Pomoc. Znajdziesz tam między innymi zbiór najczęściej zadawanych pytań przez klientów starających się o Kindergeld, a także odpowiedzi do nich. Dzięki temu szybko poznasz szczegóły dotyczące zasiłku rodzinnego.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%