Zwrot-Podatkow.pl - Zasiłek rodzinny Austria - procedura rozliczeniowa

Procedura zasiłek rodzinny Austria

Cała procedura, którą musisz poznać i prześledzić została przez nas skrócona do minimum. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób złożysz wniosek, który przybliży Cię do otrzymania zasiłku rodzinnego z Austrii. W ramach przypomnienia chcieliśmy nadmienić, że o zasiłek na dzieci można wnioskować do momentu, kiedy dziecko nie ukończy 18 lat lub w przypadku dzieci uczących się,kiedy dziecko nie ukończy 27 roku życia. Dzięki temu nie tylko Austriacy, ale także Polacy i inni imigranci mogą wnioskować o przyznanie zasiłku rodzinnego.

Zwykle zasiłek rodzinny w Austrii przyznawany jest rodzicowi wychowującemu dziecko, aby mógł on spokojnie zapewnić mu godziwe warunki życia i edukacji. Chcesz wiedzieć ile pieniędzy możesz otrzymać? Sprawdź w tabeli świadczeń, którą znajdziesz tutaj. Dzięki temu szybko obliczysz wysokość miesięcznego świadczenia, o którą będziesz wnioskował.

Jeżeli jesteś gotów, aby rozpocząć procedurę zasiłkową, prześledź poniższe kroki i postępuj zgodnie ze wskazówkami jakie są w nich opisane.

 

Krok 1. Powiadom nas o zamiarze składania wniosku w austriackim urzędzie

Rozpoczynając procedurę wnioskowania o zasiłek austriacki skontaktuj się z nami w dogodnej dla Ciebie chwili, w najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób, może to być na przykład:
  • formularz kontaktowy – który możesz wypełnić na naszej stronie www
  • telefon kontaktowy – gdzie uzyskasz niezbędne informacje dzwoniąc pod numer 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370506
  • e-mail – pisząc do nas pocztą elektroniczną na adres:
  • przychodząc bezpośrednio do siedziby naszego biura podatkowego

W ten sposób będziesz pewny, że uzyskasz najlepsze informacje dotyczące zasiłku rodzinnego z Austrii.

 

Krok 2. Zbierz pełną dokumentację wymaganą we wniosku

Kompletowanie dokumentów to najistotniejsza i najważniejsza część całej procedury. Aby móc wnioskować o zasiłek rodzinny z Austrii musisz wypełnić kilka druków i przesłać do nas wraz z innymi dokumentami jakie wymagane są przez urząd w Austrii. Szczegółowy opis załączników jakie mają znaleźć się we wniosku znajdziesz w dziale Dokumenty.

Musisz wiedzieć, że część dokumentów, jakie wymagane są we wniosku zapewne już posiadasz. Otrzymywałeś je od pracodawcy lub z urzędu jeszcze w trakcie pobytu w Austrii. Inne dokumenty, w tym formularze, możesz otrzymać od nas. Możemy je przesłać do Ciebie w postaci papierowej lub elektronicznej – Ty wybierasz sposób przesyłki dokumentów.

 

Krok 3. Prześlij do nas wszystkie potrzebne dokumenty

Kolejnym etapem procedury jest przesyłanie pełnej dokumentacji do naszego biura. Najlepiej jest tego dokonać za pośrednictwem poczty lub kuriera, nadając przesyłkę listem poleconym. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności w przypadku problemów z dostarczeniem dokumentów. Nasze biuro nie bierze odpowiedzialności za nierzetelne wykonanie usługi przez doręczyciela.

Dokumenty prześlij do nas na adres:
"Jubira" F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem "Zasiłek rodzinny Austria"

 

Krok 4. W Twoim imieniu prześlemy pełny wniosek do austriackiego urzędu

Po otrzymaniu Twoich dokumentów będziemy mieli możliwość sprawdzenia ich bardzo dokładnie. Przeanalizujemy każdy szczegół, który jest istotny z punktu widzenia urzędu przyznającego zasiłki rodzinne w Austrii. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twój wniosek będzie poprawnie przygotowany. Następnie wystosujemy odpowiedni dokument,który wraz z Twoim wnioskiem i wszystkimi dokumentami prześlemy do Austrii. Od tego momentu pozostanie nam tylko oczekiwać na pozytywną decyzję urzędu i wypłacenie pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego.

 

Krok 5. Otrzymanie decyzji zasiłkowej

Urząd po rozpatrzeniu Twojego wniosku wyda stosowną decyzję, która zawierać będzie informacje o otrzymaniu lub nieprzyznaniu zasiłku rodzinnego oraz o jego wysokości. W przypadku, kiedy decyzja będzie negatywna skontaktujemy się z urzędem w Austrii i będziemy interweniować do tego momentu, aż zasiłek nie zostanie Ci przyznany.

 

Krok 6. Wypłacanie kwot przyznanego zasiłku rodzinnego z Austrii

Ostatnim krokiem jest wypłacenie pieniędzy przez austriacki urząd. W tym przypadku kwota przyznanego zasiłku trafia na nasze konto bankowe, po czym obliczamy kwotę prowizji, którą potrącamy, a następnie całą pozostałą kwotę zasiłku przesyłamy na podane przez Ciebie konto bankowe. W ten sposób kończy się procedura uzyskiwania zasiłku rodzinnego z Austrii.

Gdybyś miał jakieś pytania co do procedury i sposobu wnioskowania o zasiłek rodzinny z Austrii to koniecznie skontaktuj się z naszym biurem podatkowym.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%