Zwrot-Podatkow.pl - Zasiłek rodzinny Austria - informacje ogólne

Podstawowe informacje zasiłek Austria

Jeżeli podejmowałeś lub podejmujesz pracę na terenie Austrii to wiedz, że możesz skorzystać z olbrzymiej szansy i wnioskować o zasiłek rodzinny z tego kraju. Warunek jest jeden – musisz mieć na swoim utrzymaniu co najmniej jedno dziecko. Zasiłek ten jest niejako gwarancją na zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do życia i edukacji. Stąd też wnioskowanie o zasiłek z Austrii może w dużej mierze zasilić rodzinny budżet.

Wnioski można składać w naszym biurze nawet do 5 lat od momentu zakończenia pracy w Austrii. Wysokość wypłacanego świadczenia uzależniona jest przede wszystkim od ilości dzieci będących w jednym gospodarstwie domowym oraz od ich wieku. Poniższa tabela bardzo dokładnie to obrazuje:

 

 

Każde dziecko

Powyżej 3 lat

powyżej 10 lat

powyżej1 9 lat

1 dziecko

105,40 EUR

112,70 EUR

130,90 EUR

152,70 EUR

2 dziecko

118,20 EUR

125,50 EUR

143,70 EUR

165,50 EUR

3 dziecko

140,40 EUR

147,70 EUR

165,90 EUR

187,70 EUR

4 dziecko

155,40 EUR

162,70 EUR

180,90 EUR

202,70 EUR

 

Istnieją też przypadki rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci jest więcej niż wymienionych w tabeli. Wówczas do każdego kolejnego dziecka przysługuje wyższa kwota zasiłku, która jest powiększona dodatkowo o sumę 50 EUR. Można więc śmiało stwierdzić, że nieskorzystanie z możliwości otrzymania zasiłku rodzinnego z Austrii byłoby ogromną stratą.

Zdarzają się także rodziny, w których jedno z dzieci ma orzeczoną niepełnosprawność przez lekarza specjalistę. Wówczas kwota zasiłku przyznana na niepełnosprawne dziecko jest powiększana o sumę 138,30 EUR. Warto wnioskować o zasiłek rodzinny z Austrii, gdyż kwoty wypłacane miesięcznie są naprawdę olbrzymim odciążeniem budżetu i pomocą dla wielu rodzin.

Procedura
Jeżeli chcesz bliżej poznać ofertę dotyczącą zasiłku rodzinnego to wszystko dokładnie zostało opisane w dziale Procedury. Dzięki temu poznasz od podstaw cały proces wnioskowania o zasiłek rodzinny i w kilku krótkich krokach przejdziesz od rozpoczęcia całej procedury, aż do momentu otrzymywania pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego.

Dokumenty
Najważniejszym elementem całej procedury starania się o zasiłek rodzinny jest skompletowanie pełnej dokumentacji do wniosku. Spis poszczególnych formularzy i druków został rozpisany w dziale Dokumenty. Można tam znaleźć rzetelne i szczegółowe informacje o dokumentach, które otrzymywałeś w trakcie pracy w Austrii, a także o formularzach i ankietach, które również są wymagane, a które możesz  otrzymać za pośrednictwem naszego biura.

 

Opłaty

Prowizja pobierana za  wykonanie usługi jest ustalana na podstawie wysokości uzyskanego zasiłku, który prognozowany jest na okres 12 miesięcy. Procentowa stawka ustalona za uzyskanie zasiłku jest najlepszą formą prowizyjną. Dodatkowo należy podkreślić, że proponowane przez nas rozwiązania są jednymi z najtańszych na rynku. Nie wierzysz? Sprawdź w dziale Opłaty.

 

Pomoc

Jeżeli szukasz konkretnych, krótkich i treściwych informacji dotyczących zasiłku z Austrii, to na pewno zaciekawi Cię dział Pomoc. Właśnie tam zamieściliśmy wiele informacji będących odpowiedziami na najczęściej zadawane nam pytania przez naszych Klientów. Kompendium wiedzy o zasiłku rodzinnym z Austrii zebrane w jednym miejscu to najlepszy sposób na pozyskanie dogłębnej wiedzy na ten temat.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą to zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami, w celu rozpoczęcia procedury starania się o zasiłek rodzinny z Austrii.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%