Jobseeker's Allowance, czyli zasiłek dla poszukujących pracy

Jobseeker's Allowance

Jobseeker's Allowance, czyli zasiłek dla poszukujących pracy - część 1

Data dodania: 17.01.2014r.

 

Praca w Wielkiej Brytanii to dla wielu szansa na duży zarobek, a związane z wyjazdem za granicę oczekiwania finansowe sprawiają, że Polacy bardzo chętnie migrują właśnedo UK. Trudno jest więc odnaleźć się wówczas, gdy po kilku miesiącach zatrudnienia, spotyka nas zwolnienie.

 

Poradnik ten został przygotowany z myślą o osobach, które w czasie swojego pobytu w Wielkiej Brytanii straciły pracę lub podejmują zatrudnienie w średnim wymiarze mniejszym niż 16 godzin tygodniowo. To właśnie te warunki uprawniają do starania się o zasiłek dla bezrobotnych, czyli Jobseeker's Allowance.

 

Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

- osobie pełnoletniej, ale będącej jednocześnie przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego,

- osobie zdolnej do pracy, aktywnie ją poszukującej i gotowej na jej podjęcie,

- osobie, która przed utratą pracy była zatrudniona nieprzerwanie przez pełne 12 miesięcy,

- osobie bezrobotnej lub pracującej mniej niż 16 godzin tygodniowo.

 

Mimo, że granica przyznawania zasiłku rozpoczyna się od 18 roku życia, zdarzają się przypadki, w których jest szansa na uzyskanie go przez szesnasto- i siedemnastolatków. Ponadto warto na bieżąco śledzić ustalenia brytyjskiego rządu, gdyż jeśli wejdzie w życie ustawa podwyższająca wiek emerytalny, będą obowiązywały nowe granice uprawniające do uzyskania tego zasiłku. Jednocześnie jednak można sobie porównać, czy w wieku kwalifikującym do uzyskania innych świadczeń (np. Pension Credit) opłaca się z nich zrezygnować na korzyść Jobseeker's Allowance.

 

Osoby bezrobotne na Wyspach nie muszą obawiać się o swoją przyszłość , gdyż urząd zatrudnienia bardzo chętnie pomaga wielu z nich, aby mogły one wrócić do codziennego, normalnego życia i przede wszystkim, aby znalazły pracę.

 

Należy jednak pamiętać, że pomoc od Jobcentre Plus zależy od Twojej konkretnej sytuacji i lokalnego rynku pracy, jak również od aktualnie obowiązujących programów.

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pomocy jaką możesz uzyskać z urzędu zatrudnienia lub też jak wygląda wypłacanie zasiłku dla osób bezrobotnych, to zachęcamy do przeczytania kolejnej części poradnika: Jobseeker's Allowance, czyli zasiłek dla poszukujących pracy - część 2

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%