Housing Benefit - dodatek mieszkaniowy

Housing Benefit

Housing Benefit - dodatek mieszkaniowy - część 2

Data dodatnia: 08.01.2014r.

 

Możliwość korzystania z różnych dopłat mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii to dla wielu Polaków, którzy przebywają tam w celach zarobkowych bardzo duża szansa na dodatkowe pieniądze. Dlatego też wart o wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę ubiegając się o House Benefit. A czy Tobie należy się dodatek mieszkaniowy?

 

 W jaki sposób wypłacony zostanie zasiłek mieszkaniowy?

Form na pokrycie czynszu z tytułu Housing Benefit jest kilka. Przede wszystkim, jeżeli wynajmujemy nieruchomość komunalną, wówczas urząd może przekazać pieniądze bezpośrednio administratorowi budynku, na pokrycie kosztów czynszu. W przeciwnym razie, jeżeli wynajmowane przez nas lokum nie jest nieruchomością, opłata za czynsz może zostać nam przelana na konto banków, fundusz budowlany lub też w formie czeku, który będziemy mogli zrealizować w banku.

 

Bardzo istotną informacją dla urzędu są wszelkie zmiany jakie zachodzą w naszym życiu zawodowym. Czyli ogólnie rzecz biorąc, jeżeli nasze dochody się zwiększą i będziemy mogli sami opłacać czynsz, to musimy to zgłosić do urzędu. Ważna jest także sytuacja w naszym gospodarstwie domowym. Na wypłatę Housing Benefit wpływ może mieć między innymi:

- powiększenie się rodziny, czyli jeżeli urodzi Ci się dziecko, to możesz uzyskać większą dopłatę do czynszu, ponieważ liczba osób w domu się zwiększyła;
- wyprowadzenie się z Twojego mieszkania lub domu dorosłego dziecka - wówczas dopłata z urzędu może być mniejsza;
- zmiana miejsca zamieszkania;
- powiększenie lub pomniejszenie się naszych dochodów;
- utrata pracy;
- zmiana opłaty czynszowej itp.

 

Możliwości uzyskania dopłaty do czynszu mamy naprawdę bardzo dużo. Najlepszym rozwiązaniem, aby sprawdzić jakie przywileje z tego tytułu się nam należą, jest udanie się do Job Centre Plus i spotkanie się z doradcą, który podpowie nam jak załatwić wszystkie formalności, aby uzyskać jak największą dopłatę do czynszu.

 

Warto także wiedzieć, że możemy się starać również o inne dopłaty, zasiłki i świadczenia. Więcej na ten temat będzie można przeczytać w kolejnych naszych poradnikach. Zachęcamy do ich czytania i korzystania z porad w nich zawartych, dzięki nim można uzyskać wiele informacji, które pozwolą skorzystać z większej ilości różnego rodzaju dopłat i zasiłków.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%