Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu

Dom, praca, dzieci

Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu cz.4

Data dodania: 14.10.2013r.

 

Trzeba przyznać, że w Wielkiej Brytanii bardzo prężnie funkcjonuje pomoc socjalna dla osób nie osiągających wysokich dochodów. Także imigranci, którzy przebywając na Wyspach nie mogą otrzymać pracy i pozostają w trudnej sytuacji materialnej, mogą się o nie starać. Wówczas należy niezwłocznie zgłosić się do urzędu w celu złożenia odpowiednich wniosków o pomoc socjalną.

 

W przypadku problemów zdrowotnych, każdy mieszkaniec Wysp Brytyjskich ma prawo skorzystać z pomocy medycznej. Większość porad lekarskich jest w UK bezpłatna, jednak specjalistyczne badania lub zabiegi często są odpłatne i nie refundowane z NFS (z brytyjskiego Narodowego Funduszu Zdrowia). Jeżeli nie stać Cię na to, aby zapłacić za leczenie, możesz ubiegać się o sfinansowanie lub dopłatę do badań i zabiegów lekarskich. Taka forma wsparcia to Health Costs. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się tego, że nie zostaniesz przyjęty przez lekarza lub że odmówi on udzielenia Ci pomocy.

 

Health Costs może zostać przeznaczone nie tylko na leczenie lub wizytę lekarską. Zapomogę tą możemy również wykorzystać na wykupienie leków, transport do szpitala i z powrotem, czy też produkty pomagające w codziennym funkcjonowaniu: okulary, stabilizatory na kręgosłup czy peruki dla osób po chemioterapii.

 

Zasiłków dla osób nie mających zbyt dużych dochodów jest naprawdę sporo. O części  ich istnienia mogliśmy nawet nie wiedzieć. Dopłatę można otrzymać praktycznie do wszystkiego - do czynszu mieszkaniowego (Housing Benefit), do remontu (Warm Front Sheme), do porad prawnych (Legal Aid) i do wielu innych.

 

Zasiłek można uzyskać nawet w sytuacji, kiedy podejmujemy zatrudnienie, ale nie jest ono na tyle dobrze płatne, abyśmy mogli samodzielnie utrzymać się przez cały miesiąc. Wówczas powinniśmy wystąpić z wnioskiem o przyznanie zasiłku incoming suport.

 

Jak nie trudno zauważyć, zasiłków, które mogą nam pomóc w codziennym życiu i odciążyć nasz domowy budżet jest w Wielkiej Brytanii na tyle dużo, że każdy może skorzystać z innego programu pomocowego. Biorąc pod uwagę fakt, iż korzyści z wymienionych benefitów mogą czerpać także imigranci, sumy jakie rocznie wydawane są na rządową pomoc w UK są niewyobrażalnie wysokie.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasiłków w Wielkiej Brytanii, koniecznie przeczytaj kolejną część poradnika: Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu cz.5.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%