Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu

Dom, praca, dzieci

Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu cz.3

Data dodania: 10.10.2013r.

 

Brytyjskie benefity to bardzo ważny temat wszystkich politycznych debat i rozmów. W kuluarach rządowych bardzo dużo się słyszy o planach ograniczenia imigrantom dostępu do finansowego wsparcia ze strony państwa. Póki co warunki stawiane przez Davida Camerona i jego rząd nie zostały jednak zaakceptowane przez resztę rządu, a oznacza to, że możemy nadal korzystać ze świadczeń, jakie przewidziane są w brytyjskim prawie zasiłkowym.

 

W poprzedniej części poradnika dowiedzieliśmy się między innymi jakie zasiłki przysługują młodym mamom i kobietom w ciąży,  a także o jaką pomoc możemy się ubiegać wynajmując mieszkanie. W tej części poradnika pragniemy zwrócić uwagę na benefity, o które mogą się starać osoby uzyskujące niskie dochody na Wyspach. 

 

Jeżeli pracując w Wielkiej Brytanii masz problem, aby utrzymać siebie i swoją rodzinę to czas najwyższy, aby zwrócić się o pomoc i ubiegać się o Budget Loan. Jest to forma nieoprocentowanej pożyczki, której wartość może wynieść od 100 GBP do 1500 GBP. Rodzaj tego świadczenia jest ściśle powiązany z innymi zasiłkami, jakie także przeznaczone są dla osób o niskich dochodach. Więcej na ten temat już wkrótce.

 

Cold Weather Payment to kolejny zasiłek, który może nas wspomóc w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem dotyczy on warunków atmosferycznych, a w głównej mierze zimy i mroźnych dni. Jeżeli przez co najmniej siedem dni utrzymywać się będzie bardzo niska temperatura sięgająca zera stopni Celcjusza lub temperatury będą ujemne, wówczas automatycznie zostanie nam przyznany zasiłek pogodowy. Jak to możliwe? Otóż w Wielkiej Brytanii działa sieć stacji meteorologicznych, które dokładnie przewidują pogodę i prognozują temperaturę na najbliższy okres. Jeżeli więc zdarzy się tak,  że na termometrze słupek rtęci wskaże temperaturę poniżej zera stopni, wówczas możemy spodziewać się pomocy materialnej na zakup opału i niezbędnych artykułów pozwalających przetrwać zimę na Wyspach.

 

By żyło się prościej…

Brytyjski rząd dba o to, by mniej zamożnym osobom było w życiu łatwiej, stąd też wiele zasiłków może łączyć się z innymi świadczeniami, przez co kwota otrzymywanej pomocy w ciągu miesiąca jest wyższa.

 

Formą bezzwrotnej pomocy finansowej w Wielkiej Brytanii jest Community Care Grants. O ten rodzaj pomocy można się ubiegać w sytuacji, kiedy pobieramy inne rodzaje świadczeń socjalnych, ale są one niewystarczające do tego, aby móc samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Zasiłek CCG może być przeznaczony na wydatki, które pozwolą choć w niewielkim stopniu pomóc rodzinie wyjść z finansowego dołka. Mogą one także być przeznaczane na opłacenie transportu do lekarza, na opiekę nad osobą chorą czy też na codzienne wydatki.

 

Więcej o zasiłkach w UK przeczytasz w kolejnej części poradnika: Dom, praca, dzieci - wszystko o zasiłkach brytyjskich w jednym miejscu cz.4

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%