Wielka Brytania - informacje ogólne

Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii warto pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, dzięki którym będziemy mogli bez obaw przebywać na terenie Zjednoczonego Królestwa. Przede wszystkim ważne jest, abyśmy wiedzieli jakie prawa przysługują nam, jako imigrantom, na Wyspach. Poza tym warto mieć wiedzieć, że po powrocie do Polski możemy ubiegać się o zwrot podatku z UK.

Dla tych wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy i życia w UK przygotowaliśmy szereg poradników, które zawierają bardzo szczegółowe informacje o różnego rodzaju świadczeniach, podatkach, finansach itp.

Imigranci z Polski, którzy przebywają na terenie Wielkiej Brytanii mają takie samo prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych jak rodowici obywatele UK. Oznacza to, że w wielu przypadkach możemy się ubiegać o dodatkowe pieniądze z brytyjskich urzędów.

Powstało wiele programów socjalnych, z których korzystać mogą osoby wychowujące dzieci,osoby, które utraciły pracę, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, będące na zwolnieniu chorobowym lub ubiegające się o prawo do emerytury. Wiele jest także programów dotyczących dopłat do mieszkania, zwrotów kosztów transportu, pomocy osobom z problemami zdrowotnymi itp. Rząd Wielkiej Brytanii bardzo dba o swoich mieszkańców, starając się o to, aby nie brakowało im wsparcia finansowego ze strony państwa, a także aby na Wyspach żyło się lepiej.

Właśnie dlatego, tworząc nasze poradniki postanowiliśmy w dużej mierze skupić się na informacjach, które mogą okazać się przydatne osobom, wyjeżdżającym do pracy w UK. Szczegółowe informacje dotyczące świadczeń socjalnych, przydatne adresy i dokładne opisy dokumentów to tylko niektóre z istotnych elementów, jakie staramy się zawierać w naszych publikacjach.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wielu z Was będzie miało możliwość skorzystania z pomocy jaką oferuje brytyjski rząd, a także życie na emigracji okaże się prostsze.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%