Child Benefit - wszystko o zasiłku na dziecko w UK

Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko

Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko - część 4

Data dodania: 23.12.2013r.

 

Starając się o zasiłek na dziecko w Wielkiej Brytanii bardzo często zadajemy sobie pytanie: „jak długo będę musiał czekać na rozpatrzenie mojego wniosku?”. Urzędy w UK robią co mogą, aby zminimalizować czas oczekiwania na decyzję. Niestety ilość wniosków jakie wpływają do urzędów na terenie Anglii bywa tak duża, że na jakiekolwiek informacje z brytyjskiego urzędu możemy czasem poczekać nawet kilka tygodni. Niewielu Polaków jednak uskarża się na jakiekolwiek opóźnienia.

 

Wypłata benefitu z brytyjskiego urzędu zwykle wypłacana jest terminowo i nie ma większych problemów z uzyskaniem świadczenia. Bywają jednak też i takie sytuacje, w których urząd wypłacił nam zbyt niską lub też zbyt wysoką kwotę, która nie zgadza się z tą, którą otrzymaliśmy na decyzji zasiłkowej. W takiej sytuacji musimy niezwłocznie poinformować Child Benefit Office z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sprawy. Jeżeli na nasze konto wpłynęła kwota za niska, wówczas urząd zobowiązany jest przy następnej wypłacie świadczenia wyrównać zaległości. Jeżeli zaś z jakiegoś powodu na nasze konto wpłynęło za dużo pieniędzy, możemy zostać poproszeni o to, aby oddać urzędowi część nieprawnie przelanej kwoty lub też możemy wnioskować o pomniejszenie kolejnej wypłaty świadczenia o kwotę nadpłaconą przez urząd. Aby wyjaśnić niejasności z urzędem możemy bezpośrednio odwiedzić placówkę urzędu lub też możemy poinformować o tym urząd telefonicznie lub drogą elektroniczną. W takiej sytuacji nie ma konieczności przesyłania żadnych dokumentów pocztą tradycyjną, tak jak miało to miejsce w przypadku wnioskowania o Child Benefit.

 

Wypłata środków pieniężnych

Jeżeli urząd przyznał nam zasiłek na dziecko i otrzymaliśmy co do tego faktu stosowną decyzję, to wówczas musimy określić w jaki sposób chcemy, aby zasiłek został nam przesłany. Do wyboru mamy zazwyczaj trzy opcje: konto w banku, konto w towarzystwie budowlanym lub konto oszczędnościowo-inwestycyjne. Regularność wypłacania świadczenia często uzależniona jest od nas samych. Urząd może wypłacać nam miesięczną stawkę, czyli płatność raz na cztery tygodnie, ale może także być wypłacany raz na tydzień. Sposób i termin płatności możemy sobie sami ustalić dzwoniąc lub kontaktując się z Child Benefit Office.

 

Warto ubiegać się o świadczenia dodatkowe w Wielkiej Brytanii, gdyż są one bardzo pomocne szczególnie wtedy, kiedy nasza sytuacja materialna nie przedstawia się w zbyt różowych barwach. Dzięki pomocy ze strony rządu brytyjskiego możemy żyć dostatnie nawet nie podejmując pracy, tylko zajmując się domem i codziennymi czynnościami.

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat zasiłku na dziecko w Zjednoczonym Królestwie zapraszamy do pierwszej części poradnika: Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko - część 1.

 

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%