Child Benefit - wszystko o zasiłku na dziecko w UK

Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko

Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko - część 3

Data dodania: 19.12.2013r.

 

W poprzedniej części poradnika pisaliśmy o tym, kto może wnioskować o Child Benefit i skąd można pobrać wniosek. To jednak nie wszystko co powinniśmy wiedzieć chcąc starać się o dodatkowe pieniądze na dziecko. Wielu z Was zapewne zadaje sobie pytanie ile można otrzymać wnioskując o to świadczenie?

 

W przypadku Child Benefit istnieją dwie stawki jakie wypłacane są z tytułu zasiłku. Jedna kwota to 20,30 GBP/ tydzień i jest ona przyznawana tym osobom, które mają tylko jedno dziecko, a także jest ona wypłacana na najstarsze dziecko w rodzinach wielodzietnych. Druga stawka to 13,40 GBP/tydzień i jest to kwota przyznawana na każde kolejne dziecko będące na naszym utrzymaniu.

 

Jeżeli w rodzinie jest trójka dzieci, jedno z nich ma 14 lat, drugie 8 lat, a trzecie 5 lat, to wówczas tygodniowa kwota o jaką będziemy mogli się starać będzie wynosiła 47,10 GBP/ tydzień, według prostego rachunku matematycznego:

Najstarsze dziecko = 20,30 GBP
Młodsze dziecko = 13,40 GBP
Najmłodsze dziecko = 13,40 GBP

20,30 GBP + 13,40 GBP + 13,40 GBP = 47,10 GBP

 

Ustalone kwoty zasiłku obowiązują od kwietnia 2011 roku i będą niezmienne co najmniej do kwietnia 2014 roku. Po tym czasie rząd może wprowadzić stosowne zmiany, który zmniejszą lub powiększą kwotę otrzymywanego świadczenia.

 

Różne problemy rodzinne, a wypłata Child Benefit

W sytuacji, w której dojdzie do rozwodu pomiędzy dwojgiem rodziców, a w związku była dwójka dzieci, z czego jedno zostanie razem z matką, a drugie razem z ojcem, wówczas także mamy możliwość starania się o zasiłek zarówno na jedno jak i na drugie dziecko. W takiej sytuacji każdy z rodziców może ubiegać się o wyższą kwotę świadczenia dla swojego dziecka. W przypadku kiedy oboje będą wnioskowali o zasiłek dla jednego z dwójki dzieci, to przyznany on zostanie tylko jednemu z rodziców.

 

W innej sytuacji, kiedy dwoje ludzi zejdzie się ze sobą, a oboje z wcześniejszych związków posiadali dzieci, to w takim przypadku najwyższa kwota zasiłku należała się będzie tylko na jedno najstarsze dziecko.

 

Na temat wypłat zasiłku na dziecko przeczytasz w czwartej części poradnika: Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko – część 4.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%