Child Benefit - wszystko o zasiłku na dziecko w UK

Child Benefit

Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko - część 2

Data dodania: 10.12.2013r.

 

Zasiłek na dzieci w Wielkiej Brytanii stał się jednym z najczęściej pobieranych świadczeń przez polskich emigrantów. Duże profity, nieskomplikowana procedura dotycząca wnioskowania i do tego możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy, to argumenty, które mówią same za siebie. Jeżeli zdecydujemy się składać wniosek o przyznanie benefitu na dziecko, to powinniśmy sprawdzić czy mamy taką możliwość i czy spełniamy odpowiednie warunki. Tego i innych ważnych informacji dowiesz się sięgając do kolejnej już części poradnika Child Benefit – wszystko o zasiłku na dziecko.

 

Jakie wytyczne stawia ustawodawca przed osobami wnioskującymi o Child Benefit?

W większości przypadków o zasiłek możemy się ubiegać, gdy nasze dziecko:

- nie skończyło jeszcze 16 lat;

- jest pomiędzy 16 a 20 rokiem życia i kontynuuje edukację

- nie ukończyło 18 lat i niedawno zakończyło proces edukacji. W takim wypadku młody człowiek musi się zarejestrować w biurze karier, aby móc podjąć pracę zarobkową lub kontynuować naukę;

 

Jak wygląda składanie wniosku o przyznanie Child Benefit?

Wniosek dotyczący świadczenia na dziecko należy wypełnić i złożyć w Child Benefit Office. Jedyną możliwością, jest dostarczenie go osobiście do biura lub przesłanie go pocztą tradycyjną. O zasiłek na dziecko nie można się starać telefonicznie, ani też drogą internetową. Bardzo ważne jest, aby do wniosku dołączyć dokument potwierdzający narodziny dziecka (akt urodzenia) lub w przypadku dziecka adoptowanego stosowne zaświadczenie potwierdzające prawa do opieki nad dzieckiem.

 

Wniosek można otrzymać w Child Benefit Office lub pobrać go ze strony internetowej urzędu. Kobiety, które urodziły dziecko w UK otrzymują go wraz z tak zwanym pakietem „bounty pack” czyli wyprawką dla niemowlaka, w której znaleźć możemy najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dokument pobrany drogą internetową można wypełnić na komputerze, a następnie trzeba go wydrukować i przesłać do urzędu pocztą tradycyjną.

 

O Child Benefit można wnioskować niemal zaraz po urodzeniu dziecka. W przypadku starszych dzieci, można starać się o wypłatę świadczenia do 3 miesięcy wstecz od momentu wpłynięcia do urzędu wniosku o przyznanie zasiłku. Nie warto zwlekać z wypełnieniem wniosku, ponieważ każdy miesiąc zwłoki powoduje, że nie jest nam wypłacane należne świadczenie.

 

Jak nie trudno zauważyć, sposobów na otrzymanie Child Benefit jest sporo. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie korzystają z możliwości ubiegania się o to świadczenie.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o brytyjskim zasiłku na dziecko, to zapraszamy do przeczytania drugiej części poradnika: Child Benefit - wszystko o zasiłku na dziecko - część 3.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%