Zwrot-Podatkow.pl - Zeznania podatkowe - informacje ogólne

Zeznania podatkowe

Pracując legalnie za granicą masz pewność, że Twój pracodawca odprowadza odpowiednie składki ubezpieczeniowe oraz płaci podatki. Dzięki temu po powrocie do Polski możesz ubiegać się o zwrot podatku i inne świadczenia, które mogą zasilić Twój budżet.

Po powrocie do kraju musisz także pamiętać, że obowiązuje Cię roczne rozliczenie podatkowe, składane w urzędzie skarbowym do końca kwietnia kolejnego każdego roku. W zeznaniu podatkowym musisz zawrzeć także wszystkie dochody, jakie uzyskałeś pracując poza granicami naszego kraju. Właśnie w tym celu możesz zgłosić się do nas, a my wykonamy za Ciebie rozliczenie uwzględniając także podatki zagraniczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów postanowiliśmy uruchomić nową usługę, którą są ROZLICZENIA PITÓW. Dzięki temu możesz zwrócić się do nas o pomoc, a my wyliczymy i wypełnimy Twój PIT, który następnie odbierzesz od nas i będziesz mógł go złożyć w urzędzie skarbowym.

 

Jak wygląda procedura rozliczania PITów za pośrednictwem naszego biura?

Procedura nie jest skomplikowana i sprowadza się do kilku bardzo prostych czynności. Po pierwsze, kontaktujesz się z nami informując nas o chęci powierzenia nam swojego rocznego rozliczenia podatkowego. Skontaktować możesz się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, pisząc do nas na adres: , dzwoniąc telefonicznie na numer: 0048 (32) 2949263 lub 0048 602370506 lub przychodząc bezpośrednio do naszego biura. Wówczas uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozliczeń rocznych w Polsce, a także nasi konsultanci udzielą Ci szczegółowych porad dotyczących konkretnie Twojego rozliczenia. Dzięki temu będziesz wiedział jakie dokumenty trzeba dostarczyć do nas, aby móc złożyć roczne zeznanie podatkowe.

Abyśmy mogli wypełnić Twój PIT do urzędu skarbowego, będziemy potrzebowali między innymi następujących dokumentów:
  • odpowiednie deklaracje PIT (np. PIT 11 lub PIT 40) -  dostarczasz do nas te dokumenty w przypadku kiedy uzyskałeś jakiekolwiek dochody na terenie Polski;
  • dokumenty zbiorcze otrzymywane od pracodawcy poza granicami naszego kraju – mogą to być na przykład: P45 w przypadku pracy w Wielkiej Brytanii, Jaaropgaafe w Holandii itp. Są to dokumenty, które uzyskuje się na zakończenie pracy;
  • odpowiedniki polskich pasków płacowych uzyskiwanych za granicą co tydzień lub co miesiąc – na przykład, w Wielkiej Brytanii są to Payslipy, a w Holandii Salarisy itp.


Uwaga! Jeżeli pracowałeś za granicą, ale zatrudniała Cię polska firma, to wszystkie informacje zawarte będą w dokumencie PIT 11. W przypadku, kiedy pracę za granicą znalazłeś sam i pracowałeś u zagranicznego pracodawcy, wówczas musisz dostarczyć dokumenty zbiorcze, tj. P45, salaris, payslip itp.(w zależności od kraju, w którym podejmowałeś zatrudnienie).

 

Do powyższych dokumentów trzeba będzie także dołączyć informacje o podatniku, a w przypadku wspólnego rozliczenia, potrzebne będą także informacje o współmałżonku.

Składając roczne zeznanie podatkowe PIT można korzystać także z różnych ulg podatkowych, jak na przykład ulga na dzieci, czy też odliczać różnego rodzaju darowizny. Jest wiele możliwości, które pozwalają skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i pozwolić im obliczyć i wypełnić Twoje zeznanie podatkowe.

 

Ile kosztuje wykonanie rozliczenia podatkowego z uwzględnieniem wszystkich ulg i dochodów zagranicznych?

Koszt wykonania takiej usługi jest ustalany indywidualnie. Nie ma stałej określonej kwoty, gdyż każde rozliczenie traktowane jest przez nas indywidualne i do każdego rozliczenia podchodzimy zupełnie inaczej. Wpływ na kwotę rozliczenia ma wiele czynników, stąd dopiero po zapoznaniu się z sytuacją Podatnika, będziemy mogli określić wysokość pobieranej prowizji.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług, a jednocześnie gwarantujemy Ci pełną poufność danych i informacji dotyczących Twojego rozliczenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%