Zwrot-Podatkow.pl - Księgowość niemiecka - informacje ogólne

Księgowość niemiecka

Praca za Odrą coraz bardziej przyciąga Polaków. Nasi rodacy chętnie podejmują zatrudnienie u niemieckich pracodawców, ale także coraz częściej decydują się na otwarcie własnej działalności. Cały przebieg procedury zakładania firmy jest o wiele mniej skomplikowany niż w Polsce, ale i korzyści płynące z zakładania własnej działalności w Niemczech są większe. Dlatego też, jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad rozpoczęciem biznesu, to może warto pomyśleć o firmie stworzonej na niemieckich warunkach? Dzięki naszemu doświadczeniu możesz liczyć na pomoc nie tylko w kwestii rejestracji firmy, ale także w prowadzeniu jej późniejszej księgowości.

Dzięki nam rozpoczniesz działalność, która może okazać się Twoją najlepszą inwestycją. Dlaczego? Otóż zanim wypełnisz wszystkie dokumenty i złożysz w naszym biurze wniosek o rozpoczęcie działalności, możesz zwrócić się do nas z prośbą o przeprowadzenie analizy i dobranie odpowiedniego profilu działalności ustalonego dla potrzeb tamtejszego rynku. Wówczas będziesz miał pewność, czy działalność, którą chcesz otworzyć ma szansę wybić się na rynku niemieckim.

 

Kto może rozpocząć działalność na terenie Niemiec?

Własną firmę w Niemczech otworzyć może niemal każdy. Jedyny wymóg jaki stawia urząd przed osobami chcącymi rozpocząć własny biznes to ukończone 18 lat i posiadanie meldunku na terenie Niemiec. Jeżeli chodzi o meldunek, to urzędy niemieckie nie są zbyt rygorystyczne w tej kwestii.

 

Czy lepiej rozpoczynać działalność w Niemczech czy w Polsce?

Biorąc pod uwagę uwarunkowania gospodarcze zarówno Polski jak i Niemiec, nikt chyba nie ma złudzeń, że firma w Niemczech to o wiele korzystniejsza inwestycja. Oczywiście są też różne bariery, które trzeba pokonać, jak chociażby bariera językowa czy kulturowa, ale korzyści jakie płyną z prowadzenia własnej firmy w Niemczech są niewspółmierne do tych, które można otrzymać zakładając firmę w Polsce. Przede wszystkim rynek konsumentów w Niemczech jest bardziej otwarty i chłonny, a poza tym marka pod szyldem „Made in Germany” jest bardziej ceniona w świecie, aniżeli „Made in Poland”. Dodatkowo produkty lub usługi, jakie sprzedawane są w Niemczech są więcej warte w porównaniu do polskich produktów. Stąd też zastanawiając się nad wyborem kraju, w którym otworzyć działalność, zdecydowanie bardziej polecamy Ci Niemcy.

 

Jak zarejestrować własną działalność w Niemczech?

Przede wszystkim musisz się dobrze zastanowić w jakiej branży chcesz pracować, do kogo skierujesz swoją ofertę i jak zamierzasz pozyskiwać klientów. Kiedy już ustalisz te trzy najistotniejsze elementy i zdecydujesz, że jesteś gotowy podjąć się prowadzenia własnej działalności w Niemczech, skontaktuj się z nami. Będzie nam bardzo miło móc wesprzeć Cię w stawianiu pierwszych kroków we własnym biznesie w Niemczech. Oczywiście wszystkie informacje dotyczące formalności przy zakładaniu własnej działalności w Niemczech otrzymasz od nas. Dodatkowo możesz liczyć na naszą pomoc zaraz po uruchomieniu firmy. Z największą przyjemnością udzielimy Ci cennych rad i wskazówek, które pozwolą Ci w najlepszy sposób prowadzić własną działalność.

 

Prowadzenie księgowości w firmie zarejestrowanej w Niemczech

Rejestracja firmy w Niemczech wiąże się między innymi z prowadzeniem księgowości i różnego rodzaju papirologii. Mamy dla Ciebie bardzo korzystną ofertę, która wiąże się z prowadzeniem księgowości w Twojej firmie. Oferujemy nie tylko gotowe rozwiązania, ale przede wszystkim służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. Chcielibyśmy zapewnić Ci także pomoc w najtrudniejszych sprawach dotyczących działalności Twojej firmy. Dzięki temu wspólnymi siłami możemy przyczynić się do rozwoju i do jak najlepszego funkcjonowania Twojej działalności gospodarczej na terenie Niemiec.

 

Co możemy Ci zaproponować? Do naszych najważniejszych usług związanych z księgowością w firmie można zaliczyć między innymi:

  • rejestrowanie i wyrejestrowywanie działalności gospodarczej na terenie Niemiec
  • pomoc przy tworzeniu wniosku potrzebnego do rejestracji firmy w Niemczech
  • prowadzenie pełnej księgowości Twojej firmy w Niemczech
  • przygotowywanie zeznań i rozliczeń podatkowych
  • korespondencja z niemieckimi urzędami
  • tworzenie i przekazywanie dokumentów do najważniejszych instytucji w Niemczech
  • sprawdzanie i analizowanie poprawności dokumentów w firmie
  • wiele innych dodatkowych usług z zakresu księgowości.

Jeżeli nadal nie jesteś pewny, czy zakładanie firmy w Niemczech jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie skontaktuj się z nami, a my dołożymy wszelkich starań, by o odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc lub pisząc do naszego biura. Zapraszamy.

Formularz zwrot podatku

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najniższe prowizje netto

Anglia7%Norwegia350 zł
Irlandia7%Holandia7%
Niemcy8,13%Kindergeld8,13%